Spotkanie Wigilijne w restauracji Gostyniec

Wigilia firmowa w dzisiejszych czasach to kluczowy element integracyjny w firmach. Bez względu na to czy prowadzisz małe, średnie czy duże przedsiębiorstwo. Jeśli nie chcesz stać w tyle to oczywiste, że powinieneś pomyśleć o jego organizacji. A jeżeli dodatkowo chcesz zrobić świetne wrażenie na pracownikach powinieneś rozważać tylko najlepsze miejsca.

Zaproszenia. Tutaj dobrze sprawdzą się tradycyjne, papierowe zaproszenia. Dodają one klasy, która jak najbardziej pasuje do spotkania wigilijnego. Nie polecam zaproszeń z osobą towarzyszącą, potraktujmy wigilię firmową jako formę integracji – sztywne przyjęcia firmowe odchodzą do lamusa.

Oczywiście na zaproszeniu należy umieścić miejsce, w którym odbędzie się impreza. I tu zaczyna się szereg problemów i zagwozdek. Specjalnie dla Ciebie prezentuję tipy, by wybrana przez Ciebie restauracja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Menu. Złe jedzenie potrafi zepsuć wszystko, a już w szczególności, gdy mówimy o wigilii. Czy firmowa czy rodzinna opiera się na tym, że wszyscy chcemy wspólnie zasiąść do stołu i kosztować pyszności. Niekoniecznie musi to być 12 potraw, jednak stół nie może stać pusty. Jeśli kucharz dobrze gotuje, z pewnością przygotuje potrawy wigilijne, które skradną nasze serca.

Muzyka. Powinna być klimatyczna, nastrojowa. Fajnie będzie przez jakiś czas posłuchać kolęd, jednakże przez większość wieczoru niech będą to świąteczne przeboje, aby nie zrobiło się zbyt melancholijnie. Składanki możesz przynieść sam, jednak kluczowe jest nagłośnienie w lokalu – dopytaj o to.

Ilość miejsc. Jeśli prowadzisz mikro lub małą firmę, niech to będzie kameralna salka, z pewnością sprawi to, że nastrój będzie przytulny, przez co bardziej rodzinny i przyjacielski. Jednakże jeśli Twój biznes tworzy większa grupa ludzi zadbaj o większą konferencyjną salę, ponieważ nikt nie lubi ścisku. Świetnie jeśli znajdzie się parkiet, późniejszą porą będzie można się trochę poruszać.

Świąteczny klimat. Muzyka i jedzenie to nie wszystko, aby poczuć magię Świąt. Szukaj restauracji, które są doświadczone w organizacji przyjęć, takich jak wesela, komunie czy chrzciny. Jaki ma to sens? A taki, że z reguły oznacza to, że siedzą długo w tej branży i znają się na rzeczy. Dobrze dobrane elementy dekoracyjne, jak przystrojone stoły czy choinka dużo wnoszą, jednak nie każdy wie jak zrobić to dobrze. To samo tyczy się profesjonalnej obsługi. Jeśli jest doświadczona możesz mieć praktycznie pewność, że na Waszej wigilii pracowniczej nie popełni żadnej gafy.

Przechodząc do ostatniego aspektu, gdy myślimy o dłuższym przyjęciu, a nie jedynie kolacji wigilijnej dobrze by na sali znajdował się kącik barowy. Słone przekąski, ciasto, kawa, herbata to przyjemny temat dla każdego z nas. Kto nie lubi po nie sięgnąć od czasu do czasu?????

Pamiętaj także, aby odpowiednio dobrać termin wigilii. Wigilia firmowa to nie to samo co Wigilia i jedynie ta druga może odbyć się 24 grudnia. Zorganizuj wigilię firmową z odpowiednim wyprzedzeniem, ewentualnie w czasie karnawału (wtedy nawet przyzwolone są większe szaleństwa).

Gostyń, ul. Motyla 42c
605 661 561, 605 037 284
gostyniec@gostyniec.pl
www.gostyniec.pl
facebook/dpogostyniec

Anita Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *