Co to jest prezbiopia?

Czy zdarza Ci się odsuwać od siebie książkę, przedmiot lub telefon by dostrzec szczegóły czy móc przeczytać wiadomość? To są pierwsze oznaki prezbiopii.

Ale bez obaw, jest to naturalny proces fizjologiczny, który zachodzi w naszych oczach. Po 40. roku życia możemy liczyć się z tym, że znajdujące się blisko oczu litery, zdania, obrazy będą rozmazane, a patrzenie na bliskie odległości będzie powodowało dyskomfort. Prezbiopia to po prostu fizjologiczna zmiana, która pojawia i rozwija się wraz z wiekiem. W obecnych czasach, które wymagają od nas skupienia się na monitorze, częstego zmieniania przedmiotów, na które patrzymy, oczy są szczególnie eksploatowane i wraz z wiekiem sukcesywnie zdolność naszego widzenia się pogarsza. Pojawiają się także częstsze bóle głowy i karku, a także zjawisko, które można określić jako „wrażenie zbyt krótkich rąk”.

Co to oznacza? Potrzebujemy tak mocno oddalić od siebie obraz czy książkę, że ręce stają się zbyt krótkie, by móc zobaczyć wyraźnie. Prezbiopia pojawia się uprawie każdej osoby niezależnie od płci. Szczególnie podatne na nią są osoby, wykonujące zawody, które wymagają ciągłej koncentracji wzroku na podobną odległość. Praca przy komputerze, szycie na maszynie czy prace związane z księgowością – to zajęcia, które sprzyjają częstszemu występowaniu objawów prezbiopii.

Jak wyeliminować dyskomfort wynikający z prezbiopii?

Od prezbiopii nie da się uciec, ale można efektywnie eliminować skutki tej dolegliwości wzroku. Przede wszystkim trzeba udać się do optyka lub optometrysty, by zbadać wzrok i stwierdzić czy nasze oczy dotknęła prezbiopia. Jeśli tak, to powinniśmy dobrać odpowiednie okulary z właściwymi szkłami. Do niedawna jedynymi rozwiązaniami było korzystanie z dwóch par okularów: “do bliży” i“do dali” lub okularów dwuogniskowych. Dzisiaj nie ma już takiej konieczności. Utracony komfort czytania w wyniku prezbiopii i częsta konieczność używania dwóch par okularów nie są już czymś czego nie dałoby się pokonać. Wystarczy zdecydować się na okulary progresywne. Jest to najbardziej nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się przy prezbiopii. Ich największym atutem jest to, że pozwalają dobrze widzieć na każdą odległość, dzięki czemu nie ma już potrzeby posiadania dwóch par okularów. szkła okularowe łączą w rzeczywistości trzy pary soczewek – „do dali”, „do bliży” i sfery pośredniej. Takie rozwiązanie sprawia, że okulary progresywne dostosowują się do odległości, pozwalają zawsze widzieć ostro i wyraźnie.

Coś więcej o okularach progresywnych?

Szkła progresywne to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie szkieł okularowych dostępnych na rynku. Jeszcze 60 lat temu były rewolucją w optyce, dziś stosują je miliony ludzi na świecie, doceniając ich skuteczność i wygodę. Szkło progresywne ma kilka obszarów widzenia: za wyraźne widzenie dali odpowiada jego górna część, za bliskie odległości – dolna, środek z kolei zapewnia dobre widzenie pośrednich dystansów. Każdy z tych obszarów jest przez producenta dostosowywany do naszych indywidualnych potrzeb, predyspozycji, ewentualnych różnic pomiędzy jednym a drugim okiem. Dlatego przed wykonaniem takich soczewek musimy zbadać wzrok u specjalisty, np.optometrysty w zakładzie optycznym. Jeżeli obawiasz się tego, że będzie Ci trudno się przyzwyczaić do takiego rozwiązania, wiedz, że najnowsze technologie użyte przy produkcji szkieł progresywnych do minimum skracają czas przyzwyczajania się do nich. Aby wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemnością, okulary progresywne powinny być dobrane i zamontowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika.

Dlaczego u nas warto wykonać szkła progresywne?

Dzięki wyborze najlepszych producentów szkieł okularowych na rynku, badaniu wykonanemu przez wykwalifikowanych specjalistów, użyciu zaawansowanych technologii pomiaru takich jak Visioffice oraz dostosowaniu do codziennych potrzeb pacjenta związanych z codziennymi czynnościami i pracą, możemy przygotować idealne okulary dla każdego, kto szuka wysokiego komfortu. Wiemy dobrze, jak uciążliwe może być ciągłe zmienianie okularów, dlatego tak ważna jest dla nas wysoka dokładność finalnego wyrobu. Jakość dobranych dla Ciebie soczewek jest zawsze potwierdzona załączonym paszportem autentyczności szkieł progresywnych. Niezależnie od tego, które z soczewek progresywnych wybierzesz, zapewniamy gwarancję adaptacji. Jeżeli zdecydujesz się na szkła progresywne, mamy dla Ciebie wspaniałą promocję: drugą parę gratis!

Dzięki temu nie musisz się martwić, co się stanie, jeżeli jedne z okularów ulegną uszkodzeniu lub możesz dostosować te dwie pary do różnych potrzeb. Okulary progresywne są uniwersalne, sprawdzają się w pracy, na zakupach, na spacerze, w samochodzie,w domu. Jednak bezbarwne okulary progresywne to za mało w niektórych sytuacjach. W słoneczne dni, czy za kierownicą, chciałoby się mieć przeciwsłoneczne okulary progresywne, na przykład polaryzacyjne, albo po prostu barwione. Można wtedy wstawić je do typowo przeciwsłonecznej oprawy, wzbogacić lustrzaną powłoką i cieszyć się modnym wyglądem. W okularach progresywnych świetnie uprawia się sport. Jednak okulary, które służą na co dzień mogą się zsuwać podczas intensywnej aktywności. Wówczas lepiej mieć oprawę sportową, która inaczej przylega do twarzy. Można też dobrać barwienie, które pomaga w niektórych dyscyplinach sportowych, szkła polaryzacyjne lub rozwiązania hybrydowe – polaryzacyjno-fotochromowe. Oczywiście, okulary to nie tylko okulary progresywne, ale także wszystkie rodzaje jedno ogniskowych rozwiązań, rozwiązania specjalizowane takie jak biurowe czy korygowane szkła przeciwsłoneczne z polaryzacją. Jeżeli decydujesz się na więcej niż jedną parę szkieł lub ktoś z Twojej rodziny lub znajomych szuka dobrego salonu optycznego, mamy kolejną promocję to znaczy -50% na drugą oprawę okularową.

Warto skorzystać, gdyż oku-lary to nie tylko korekcja ale i również moda i wygląd a także biżuteria, którą można dobrać do tego co chcemy w sobie podkreślić lub – po prostu – do ulubionej sukienki. Pamiętaj, że mamy też indywidualne promocje, oraz możliwość zbadania wzroku pod kątem wygodnych dla Ciebie rozwiązań, dlatego warto nas odwiedzić.
Artykuł partnera

Mikołów, ul. Krakowska 8
733 793 945
studio.excces@o2.pl
facebook/StudioOptyczneExcces

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *