Ile razy dziennie należy myć zęby?

Próchnica jest chorobą, która staje się powoli epidemią wśród Polaków. Specjaliści alarmują, iż cierpi na nią coraz większa ilość przedstawicieli populacji kraju nad Wisłą. Problem ten, z pozoru błahy, przestaje się takim wydawać, kiedy weźmie się pod uwagę możliwość bólu jaki podczas niego może występować.

Wiele osób marzy o hollywoodzkim, śnieżnobiałym, uśmiechu podobnym do tego, jakimi raczą nas gwiazdy ekranu. Droga do niego nie musi wieść przez gabinety lekarskie ale można go uzyskać również metodami naturalnymi. Podstawą w tym przypadku jest odpowiednia dieta, w której ogranicza się cukry czyli środowisko idealne do rozwoju mikrobów odpowiedzialnych za próchnicę, oraz systematyczne czyszczenie zębów.

Na temat tego ostatniego przez lata narosło wiele mitów. Ile razy dziennie należy szczotkować zęby? Minimum to oczywiście dwa razy dziennie – rano i wieczorem.  Nie łudźmy się jednak, iż w takiej sytuacji uzyskamy oszałamiające efekty – wręcz przeciwnie – jest to minimum z minimum. Co zatem należy czynić? Myć zęby po każdym posiłku i płukać je specjalnymi płynami do utrzymania higieny jamy ustnej. W takim przypadku zapobiega się rozwojowi niekorzystnych mikrobów oraz powstawaniu kamienia nazębnego.

Jeśli nasze zęby nie są tak idealnie proste można rozważyć założenie aparatu, który poprawi ich wygląd. Wiąże się to z niemałym wydatkiem oraz pewnymi niedogodnościami natury fizycznej (ból) jednak przynosi bardzo widoczne efekty i warto się nad tym zastanowić.

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważnym zagadnieniem, ponieważ dzięki jej utrzymaniu można poczuć się lepiej, pewniej oraz poprawić swój ogólny wizerunek. Nie ma się co oszukiwać, iż ludzie nie zwracają uwagi na wygląd zębów osoby z która rozmawiają – zazwyczaj podświadomie oceniają wówczas czyjś stan zdrowia.

O zęby dbać więc warto, a szczotkowanie ich po każdym posiłku oraz używanie płynu do płukania dwa razy dziennie nie jest wielką niedogodnością.

Multi-Dent
Stomatologia Rodzinna
Mikołów ul. Św. Wojciecha 2b
tel. 32 326 00 55
www.multi-dent.com
fb/NZOZ.Multident

artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *