Wybielanie zębów – odczarujmy wszystkie tajniki białych zębów.

Odczarujmy wspólnie wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym i dowiedzmy się o co w tym chodzi i jak można z niego skorzystać. Wytłumaczymy na czym polega zabieg oraz dlaczego warto zdecydować się na wybielanie lampą.

Zapewne wielokrotnie spotkałeś się z tematem śnieżnobiałych zębów, które nierzadko zdarza nam się zauważyć na wszechobecnych billboardach reklamach, czy może u samych znajomych. Często powszechną myślą jest to, że myślimy iż taki zabieg nie jest dla nas lub jest zbyt drogi. Inną dominującą u pacjentów myślą jest też to, że może być szkodliwy. Dziś postaramy się rozprawić z tymi wszystkimi mitami oraz rzetelnie objaśnić cały proces jakim jest wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym. Zatem zaczynajmy.

Wybielone zęby to efekt pożądania u wielu osób, jak wykazują badania; osoby o wybielonych zębach częściej przez respondentów uważane są za osoby atrakcyjne oraz godne zaufania. Możemy nie zgadzać się z takim stanem rzeczy, ale ostatecznie takie właśnie są fakty. Dlatego też warto rozważyć wybielanie zębów. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, poza kilkoma przypadkami. Jednym z nich jest okres ciąży u kobiet. Podczas zabiegu wybielania lampą stosowany jest specjalny czynnik pełniący rolę wybielającą, czyli specjalistyczny tlenek. Ze względów etycznych nie przeprowadzono do tej pory rzetelnych badań w tym okresie. Zgodnie z dobrymi praktykami podczas ciąży nie wykonuje się żadnych zabiegów, które nie są tymi ratującymi życie.

Poza tym, zanim zdecydujemy się na wybielanie należy bezwzględnie zaleczyć wszystkie ubytki oraz nieprawidłowości w obrębie jamy ustnej, w tym między innymi próchnicę. Ostatnim już przeciwwskazaniem jest cukrzyca. Niestety, ale zabieg ten nie jest zalecany u diabetyków.

Podczas zabiegu wybielania zębów zostaje zastosowana specjalistyczna nakładka, która chroni zęby przed działaniem tlenku wodoru, który powinien być nałożony jedynie na zęby.  Następnie następuje proces naświetlania lampą podczas, którego czynnik ma możliwość wniknąć głębiej w strukturę zęba i na dłużej wybielić nasze zęby. Przy zastosowaniu sprzętu najwyższej jakości możliwe jest uzyskanie odcienia bielszego aż o kilkanaście stopni w skali Vita. Najczęściej u pacjentów wymagany jest jeden tego typu zabieg, który trwa 45 minut i należy powtarzać go co około 2 lata w celu odświeżenia bieli. Po wykonanej operacji proszę pamiętać o zastosowaniu tak zwanej białej diety, która chroni szkliwo w początkowej fazie przed ponownym zabarwieniem się. W tym okresie nie można jeść barwiących produktów takich jak buraczki, kawa, czy czerwone wino. Jak sama nazwa wskazuje najlepiej jest się wtedy skupić na produktach białych, nawet takich bez naturalnych barwników, czyli białe pieczywo, orzechy, mleko, nabiał, białe warzywa.

Multi-Dent
Stomatologia Rodzinna
Mikołów ul. Św. Wojciecha 2b
tel. 32 326 00 55
www.multi-dent.com
fb/NZOZ.Multident

Krzysztof Materna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *