Jak wyleczyć krótkowzroczność za pomocą soczewek kontaktowych?

Mimo tego, że okulary korekcyjne w ostatnim czasie stały się bardzo modne, wiele osób traktuje noszenie ich jako przykry obowiązek. Dlatego coraz częściej wiele osób rezygnuje z noszenia okularów. Tym bardziej, że istnieje możliwość leczenia wzroku za pomocą soczewek kontaktowych.

Dzięki wywołaniu zmiany kształtu rogówki krótkowidze po zdjęciu soczewek lepiej widzą.  

Krótkowzroczność – z czego wynika i czego jest skutkiem

Niewiele osób cierpiących na krótkowzroczność zdaje sobie sprawę, że krótkowzroczność można leczyć za pomocą szkieł kontaktowych. Ta wada wzroku zaczyna się zazwyczaj w okresie dojrzewania i jest skutkiem wydłużania się osi gałki ocznej lub uwypuklenia się rogówki. Z krótkowzrocznością mamy do czynienia wówczas, gdy z bliska widzenie jest ostre, natomiast kłopoty pojawiają się z widzeniem na odległość. Wada ta może pogłębiać się na skutek długiej pracy przy komputerze, czytania w nieodpowiednim świetle lub godzinami spędzonymi przed książką lub monitorem.

Ortokorekcja dla każdego?

Stosowanie ortosoczewek jest jedna z najskuteczniejszych metod leczenia krótkowzroczności. Hamuje lub w znacznym stopniu spowalnia narastanie wady. Najlepszymi kandydatami do leczenia krótkowzroczności tą metoda są dzieci w wieku szkolnym i młodzież, u której zauważono postępująca wadę wzroku. Dodatkowo ortokorekcja polecana jest osobom pracującym w klimatyzowanych pomieszczeniach, sportowcom oraz pracownikom, którzy przebywają w zapylonych lub zadymionych

Ortosoczewki krok po kroku

Rozpoczęcie leczenia z ortosoczewkami rozpoczyna się od wizyty u okulisty. Określa on moc soczewek za pomocą wyników z komputerowego badania wzroku, stanu przedniej części i dna oka. Kolejnym krokiem jest stworzenie kolorowej mapy rogówki za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki taki badaniom okulista widzi, w którym miejscu rogówka oka jest bardziej wypukła lub wklęsła. Na podstawie takich badań lekarz dostosowuje kształt ortosoczewek do oka pacjenta. Na początku pacjent przez krótki czas nosi próbne soczewki, które mają na celu sprawdzenie, czy nasze oczy tolerują zmianę kształtu rogówki, a następnie dostosowuje się już do zaleceń lekarza.

Jedynym przeciwwskazaniem do noszenia tego typu soczewek jest poosiadanie zbyt płaskiej lub wypukłej rogówki oka. Ewentualnie w przypadku, jeśli posiadamy chorobę zwaną stożkiem rogówki. Te przeciwwskazania jednak wychwytuje lekarz w trakcie badania.

Mikołów, ul. Krakowska 8
733 793 945
studio.excces@o2.pl
facebook/StudioOptyczneExcces
http://www.excces.pl/

Greta Rozmysłowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *