Pączki i faworki na Tłusty Czwartek 24.02.2022- największe święto łasuchów

Kiedy zaczynamy zastanawiać się nad tym, jakie przekąski przygotować na tłusty czwartek, pierwsze na myśl przychodzą nam pączki. Smakołyki te można przygotować na wiele sposobów. Jak zrobić pączki, żeby nie było nudno i żeby tłusty czwartek był bardziej urozmaicony? Przepisów na te przysmaki nie brakuje. 

Można przygotować je z konfiturami

Najpyszniejsze są te nadziewane konfiturą z róży. Godne uwagi są też przepisy na pączki twarogowe i z budyniem, pączki z dziurką i szybkie pączki lane. Tłusty czwartek to również czas oponek, faworków i róż karnawałowych. Te wspaniałe, puszyste albo kruche ciasta są idealne na tę okazję do łasuchowania. Ten jedyny dzień w roku, ostatni czwartek karnawału od samego rana aż do wieczora pachnie bardzo słodko i kusząco. Z cukierni wydobywają się na zewnątrz cudowne zapachy, niemal w każdej polskiej kuchni pączki przygotowuje się również we własnym zakresie.


Święto łasuchów

Przy okazji tłustego czwartku nie może zabraknąć faworków. Jak zrobić idealne faworki? Na tę pyszną przekąskę jest wiele przepisów, które od lat przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Dobry przepis na faworki wymaga sposobu na właściwe wyrobienie i napowietrzenie ciasta, bo to właśnie od tego zależy jego kruchość. Naprawdę dobrze przygotowane faworki dosłownie rozpływają się w ustach. Kruchy i delikatny, słodko pachnący faworek winien zostawić w naszej świadomości wspomnienie pełne przyjemności. Tłusty czwartek daje pole do popisu dla wszystkich, którzy lubują się w przygotowywaniu słodkich deserów. 

Tłusty Czwartek to doskonała okazja, aby bezkarnie kosztować tłustych i słodkich przysmaków, na które na co dzień zwykle nie pozwalają sobie osoby dbające o linę.  Tego dnia jednak wszystko dozwolone.

Tychy, ul. Kościuszki 46A
Tel. 32 219 22 23
lodyfabian@interia.pl
cukiernialodziarniafabian.com.pl
facebook/lodyfabian
instagram/cukiernialodziarniafabian

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *