Przygotowania maluszka do walentynek

Choć walentynki to święto zakochanych, to z powodzeniem obchodzi się je już w młodszych grupach. Własnoręcznie wykonane kartki ofiarowuje się mamom, ciociom albo najmilszym koleżankom. Samodzielnie wykonane walentynki zostaną z pewnością szczególnie docenione.

Zabawy plastyczne dla dzieci można organizować przy okazji wszystkich świąt (i nie tylko!). Takie zabawy dzieci nie tylko lubią, ale wiele się przy nich uczą. Obcowanie z pędzlem, nawlekanie nitek, a nawet obsługa zszywacza – to wszystko, choć proste, podnosi sprawność manualną dziecka. Przy tym każą z niżej prezentowanych zabaw sprawi radość najbliższym, ale i mali artyści będą się przy nich świetnie bawić.

Prawie haftowany obrazek

Do wykonania takiego obrazka potrzebna jest nam deseczka (ewentualnie cienka dykta), szpilki, młotek i czerwona, gruba nitka. Ołówkiem nanosimy na deseczkę projekt – kształt serca. Zgodnie z konturem wbijamy szpilki w dość małej odległości od siebie. Postępujemy tak dotąd, aż całe serce zostanie wypełnione. Do jednej ze szpilek przywiązujemy nić i przeciągamy do szpilki jak najdalej oddalonej, następnie przeciągamy w inną stronę i okręcamy kolejne szpilki. Czynność powtarzamy dotąd, aż serce się wypełni.

Walentynkowy łańcuch

Do wykonania łańcucha potrzebujemy dwustronnego papieru kolorowego i zszywacza. Papier kolorowy tniemy na paski o szerokości 1 cm i długości ok. 7 cm. Każdy z nich składamy na pół. Dwa końce zawijamy do środka, by uzyskać kształt serca. W miejsce łączenia przykładamy kant kolejnego paska i razem zszywamy zszywaczem. Możemy ze sobą zszyć dowolną ilość serduszek. Tak przygotowanym łańcuchem możemy ozdobić pokój dziecka, całe mieszkanie albo przedszkolną salę.

Kartka z odciśniętej dłoni

Na ładnej kartce odbijamy dwie rączki pomalowane czerwoną farbką tak, by uzyskać kształt serca.  Dookoła odbijamy usta pomalowane szminką. Wypisujemy życzenia od serca i gotowe.

Pamiętajmy, że wszystkie zabawy z maluchami wykonywane są pod czujnym okiem dorosłego.

Zaczarowana Kraina zaprasza do swoich placówek.
Mikołów ul. Plebiscytowa 34
Mikołów ul. Skalna 12
Orzesze ul. Gliwicka 12

Tel. 602 741 180
www.zaczarowanakraina.com
https://www.facebook.com/ZaczarowanaKraina

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *