Najmodniejsze fryzury wieczorowe dla kobiet

Fryzura stanowi integralną część całej stylizacji, dlatego dobrze jest przemyśleć jej formę. Jest to istotne szczególnie w przypadku ważnych uroczystości, np. eleganckich kolacji, przyjęć czy balów biznesowych. Każda kobieta chce wtedy prezentować się jak najlepiej i stosownie do okazji. Istnieje wiele rodzajów wieczorowych fryzur dla pań, ale które są najmodniejsze? Warto je poznać , aby wyglądać zachwycająco podczas uroczystych okazji.

Klasyczne upięcia

Klasyczne rozwiązania zawsze są najlepsze, ponieważ pasują do każdej kobiety i są odpowiednie na wiele okazji. Szukając odpowiedniej fryzury, wśród ponadczasowych trendów, nie da się pominąć wysoko upiętego kucyka. Gładko zaczesane włosy, które są spięte niemal na czubku głowy to fryzura, która dodaje kobiecie klasy i elegancji. Tego rodzaju upięcie nie musi za każdym razem wyglądać tak samo. Włosy mogą być zupełnie proste, ale loki też można ułożyć w ten sam sposób.

Niezwykle szykowną formą kucyka jest wykonanie na nim wyrazistego skrętu, tak, aby włosy ułożyły się w delikatną falę i wywinęły na końcu. Dla odkreślenia wieczorowego charakteru całej stylizacji warto użyć eleganckiej ozdoby do włosów, innej niż te, które nosi się na co dzień. Może to być gumka przeplatana złotą lub srebrną nitką albo z pozłacanym elementem dekoracyjnym. Zamiast klasycznej gumki można wybrać bardziej wyszukaną klamrę lub spinkę.

Fantazyjne sploty

Warkocze są kolejnym rodzajem najmodniejszych fryzur damskich w 2017 roku. Nie chodzi jednak o tradycyjny warkocz zapleciony tuż nad karkiem i opadający na plecy. Zaplecione włosy przybierają teraz coraz bardziej oryginalne formy. Może to być warkocz w formie kłosa na boku lub wianek z warkocza, a nawet kok z warkoczem. Dla stworzenia tego rodzaju fryzur nie trzeba mieć bardzo długich i gęstych włosów, ponieważ krótkie i cienkie warkoczyki można wplatać w pozostałą część uczesania. Ograniczeniem w robieniu fryzur z warkoczy jest tylko wyobraźnia, ponieważ włosy można zaplatać w różny sposób, np. w grube, dobierane warkocze albo cienkie warkoczyki francuskie. Można też zdecydować się na jedno, dwa albo więcej zapleceń i kreować z nich fantazyjne formy. Istotą fryzur z warkoczy jest stworzenie wrażenia nieładu, swobody i naturalności na głowie. Dzięki temu upięcie nabierze lekkości i doda kobiecie dużo wdzięku oraz podkreśli jej kobiecość.

Romantyczne fale

Delikatne fale na włosach to absolutny hit w stylizacji fryzur, który trwa od kilku sezonów. Jest to idealne uczesanie dla pań, które cenią sobie naturalny wygląd. Fryzury wieczorowe w tym stylu prezentują się elegancko i niezwykle kobieco. Na takie uczesanie można zdecydować się bez względu na długość włosów, choć im są dłuższe, tym fryzura prezentuje się okazalej.

W rozpuszczone, lekko skręcone fale można wpiąć ozdobę w postaci biżuteryjnej spinki czy grzebyka. Ze względu na trend, który lansuje naturalny wygląd, najlepiej jeśli delikatnie pofalowane włosy będą rozpuszczone, ale można też swobodnie je upiąć nad samym karkiem, aby powstał luźny kok. Takie uczesania są najmodniejszymi i niezwykle kobiecymi fryzurami wieczorowymi, na które warto się zdecydować w 2017 roku.

Którą fryzurę wieczorową wybrać?

Z doborem fryzury jest podobnie jak w przypadku wybierania stroju: musi pasować nie tylko do okazji, ale też do kobiety, a konkretnie – do jej twarzy. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli chce się czuć w pełni komfortowo. W związku z tym, w pierwszej kolejności należy ustalić typ swojej twarzy, a także określić, czy są jakieś mankamenty urody, które chciałoby się ukryć, np. zbyt odstające uszy, wydatne kości policzkowe czy za wysokie czoło.

W przypadku kobiet o pociągłej i szczupłej twarzy warto zdecydować się na fryzury wieczorowe, które dodają objętości. Dobrym rozwiązaniem są luźne, niskie upięcia, fantazyjnie zaplecione warkocze, np. w postaci wianka oraz rozpuszczone i pofalowane włosy.

Ostatni przykład jest najlepszy tylko w przypadku włosów krótkich lub o średniej długości. Natomiast, jeśli twarz jest pełna, okrągła, warto zdecydować się na gładkie upięcia, np. w formie wysokiego kucyka, ale też na delikatne, luźne fale na rozpuszczonych długich włosach, które optycznie wysmuklą nie tylko twarz, ale i całą sylwetkę.

Wybierając fryzurę wieczorową najważniejsze jest jednak to, aby wyglądać elegancko i szykownie. Uczesanie powinno różnić się od tego, które nosi się na co dzień. Podkreślenie kobiecości i uzupełnienie całej stylizacji to główne cechy najmodniejszych wieczorowych fryzur damskich.

Warsztat Fryzjerski Kasia & Wojtek
Mikołów, ul. Krakowska 12
Tel. 534 055 141
https://www.facebook.com/Warsztat-Fryzjerski-Kasia-Wojtek

Anna Bosek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *