Warto dbać o zęby.

Zęby to bardzo istotna część nie tylko naszej jamy ustnej, ale także całego organizmu. Dzięki nim możemy przeżuwać bez problemu posiłki, ale również możemy przyciągać pięknym uśmiechem ludzi. Dlatego tak bardzo istotna jest odpowiednia higiena jamy ustnej.

http://w.multi-dent.com

Wielu z nas nawet w młodym wieku  dotykają nas skomplikowane choroby dziąseł i zębów, które często są trudne do wyleczenia. Zbyt słabo dbamy o nasze zęby i dziąsła i zbyt późno gdy mamy  problemy udajemy się do specjalisty.

Jednak możemy tego uniknąć. Podstawowe formy higieny zapewnią dobrą formę  zębów  na długie lata.  Podstawowym sposobem dbania o uzębienie jest regularne częste mycie  zębów odpowiednio dobraną szczoteczką, która będzie odpowiednio masowała nasze dziąsła i docierała do trudno dostępnych miejsc w naszej jamie ustnej.

Nie zawsze jednak możemy umyć zęby kiedy np. jesteśmy w trasie i poza miejscem zamieszkania. Wtedy warto zaopatrzyć się w nici dentystyczne i gumę do żucia która zapewni nam świeży oddech w ustach.

Kiedy jednak poczujemy, że z naszym uzębieniem dzieje się coś złego nie warto uciekać i zwlekać z wizytą u dentysty. Wielu z nas często tak robi bojąc się bólu. Jednak zbyt długie zwlekanie z wizytą u dentysty może mieć bardzo poważne  i niestety nieodwracalne konsekwencje.

Nie bójmy się wizyty u dentysty – dbajmy o zęby.

Multi-Dent
Stomatologia Rodzinna

ul. Św. Wojciecha 2b
43-190 Mikołów
tel. 32 326 00 55
www.multi-dent.com

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *