Co zrobić, by włosy były gładkie i lśniące?

Gładkie i lśniące włosy to oznaka witalności i synonim kobiecego piękna. Niestety, wskutek częstej koloryzacji i regularnego używania suszarki i prostownicy włosy stają się osłabione, ich struktura ulega zniszczeniu, przez co tracą swój blask. Co zrobić, by móc cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami przez cały rok?

Nie bez znaczenia jest również dieta oraz ilość składników odżywczych i witamin dostarczanych do organizmu. Pożywienie bogate w żelazo, krzem i wapń zapewnia włosom odpowiednią ilość niezbędnych składników budulcowych.

Warto więc uzupełnić swoją dietę o pełnoziarniste pieczywo, świeże ryby i warzywa, mleko i przetwory mleczne. Ważne jest również dostarczenie do organizmu witamin, zwłaszcza tych z grupy B – znaleźć je można m.in. w drożdżach czy kiełkach. By cieszyć się pięknie lśniącymi i zdrowymi włosami warto również regularnie pić herbatki ziołowe (ze skrzypem, pokrzywą czy rumiankiem).

Włosy idealnie gładkie, których łuski są pozamykane i ściśle przylegają do siebie błyszczą najładniej i mają wyjątkowy blask. Im bardziej zniszczone włosy, tym mniej estetycznie wyglądają – są przesuszone i matowe.

Lśniące włosy jak u gwiazd

Wpływ na kondycję włosów ma nie tylko częstotliwość farbowania, ale również rodzaj stosowanych szamponów i odżywek pielęgnacyjnych. By włosy były gładkie i lśniące należy je regularnie pielęgnować i nie ograniczać się jedynie do ich mycia i rozczesywania. Ważne jest ich odpowiednie nawilżenie – należy wybrać dobry szampon, dedykowany do konkretnego rodzaju włosów.

Aby cieszyć się błyszczącymi włosami warto stosować odżywki i szampony, które zawierają kolagen roślinny – tworzy on warstwę ochronną wokół włókna włosa, a w połączeniu z hydrolizowaną keratyną restrukturyzuje i wzmacnia włosy.

Piękne i lśniące włosy – o czym należy pamiętać:

  • regularnym podcinaniu zniszczonych końcówek,
  • stosowaniu dobrego szamponu nawilżającego i odżywki pielęgnacyjnej,
  • ograniczeniu suszenia włosów ciepłym powietrzem i używania prostownicy,
  • regularnym pobudzaniu krążenia skóry głowy poprzez masaże,
  • zdrowej i zrównoważonej diecie.

Bardzo ważny jest wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów – szampon niedostosowany do rodzaju włosów może sprawić, że połysk nie będzie wyrazisty. Dobry szampon, serum czy maseczka wystarczą, by włosy prezentowały się wyjątkowo pięknie.

Warsztat Fryzjerski Kasia & Wojtek
Mikołów, ul. Krakowska 12
Tel. 534 055 141
https://www.facebook.com/Warsztat-Fryzjerski-Kasia-Wojtek

Anna Bosek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *