Pomóżmy Kindze – przekaż 1% podatku

Nazywam się Kinga. Urodziłam się w 7 miesiącu ciąży z krwotokiem wewnątrzczaszkowym, co spowodowało wodogłowie pokrwotoczne (MPD Mózgowe Porażenie Dziecięce). Krwiaki wewnątrzczaszkowe spowodowały, iż w czwartym miesiącu życia musiałam przejść operację wszczepienia do głowy zastawki komorowo-otrzewnowej.

Już w pierwszym roku życia stwierdzono u mnie Mózgowe Porażenie Dziecięce ze spastyką czterokończynową. Co to jest spastyka? Można to najprościej porównać do skurczu mięśni. Spastyka była bardzo silna i blokowała mi stawy.

Spastyka czterokończynowa powodowała, że rehabilitacja była dla mnie dużym wyzwaniem, dlatego też w roku 2012 przeszłam operację Selektywnej Rhizotomii Grzbietowej (SDR) polegającej na przecięciu wybranej części włókien czuciowych biegnących w korzeniach grzbietowych nerwów rdzeniowych. Oznacza to nieodwracalne uszkodzenie tych włókien nerwowych. Zmniejszenie ilości impulsów czuciowych docierających do rdzenia redukuje również ilość odruchowo generowanych impulsów ruchowych powodujących napięcie mięśni.

Jaki był cel operacji? W żołnierskich słowach… zmniejszenie spastyki (sztywności) kończyn dolnych. Dzięki temu ruch stał się swobodniejszy, zwiększył się jego zakres, dając poprawę chodu i łatwiejsze zachowanie równowagi.

Nie oznacza to jednak, że umiem chodzić sama, że jestem samodzielna. Aby osiągnąć ten cel muszę codziennie ćwiczyć z wykwalifikowana kadrą fachowców między innymi z wykorzystaniem kombinezonu kosmicznego DUNAG 02.

Jestem rehabilitowana od pierwszego roku życia, dlatego też skutki jej są bardzo dobrze widoczne i przynoszą duże sukcesy, te małe i te duże. Są one dla mnie siłą napędową na kolejne dni. Podczas rehabilitacji oprócz ćwiczeń fizycznych uczę się „życia codziennego” polegającego na trzymaniu łyżki, siedzeniu itp. Proste czynności dla zdrowych dzieci wymagają ode mnie dużo wysiłku i włożonego serca do walki, lecz dzięki wytrwałości i mozolnemu powtarzaniu tych samych czynności widzę i czuję duże postępy w swoim leczeniu.

Jestem otwartą i pogodną dziewczynką, uczęszczam do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, w której mam bardzo dobry kontakt z rówieśnikami, a mój rozwój intelektualny jest stale rozwijany i jest na poziomie innych dzieci w moim wieku.

Realizacja moich celów, moich marzeń chodzenia, poruszania się i normalnego życia jest możliwa tylko dzięki rehabilitacji.

Rehabilitacja nie byłaby możliwa bez współpracy z Wami, Fundacją Dzieciom Zdążyć z Pomocą i darczyńcami.

Dlatego też, chciałabym Wam bardzo podziękować za dotychczasowa pomoc! Widząc jak bardzo mi pomogliście, proszę o JESZCZE… Proszę o wsparcie, abym mogła dalej uczęszczać na rehabilitację, bo to dzięki niej jestem taka, a nie inna – sprawna, a nie przykuta do łóżka.

Rehabilitację zapewniają mi wszyscy, którzy przyłączają się do zbiórki 1% podatku oraz ludzie dobrej woli, którzy wpłacają na subkonto fundacji małe, duże, średnie kwoty na moją rehabilitację…

ZA KAŻDĄ OKAZANĄ POMOC FINANSOWĄ, ŻYCZLIWOŚĆ I OTWARTOŚĆ … DZIĘKUJĘ

Kinga Urbanek

Jak można mi pomóc?

• Przekaż 1% podatku na podopiecznego

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj:
8300 Urbanek Kinga Agnieszka

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

• Dokonaj wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
8300 Urbanek Kinga Agnieszka darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *