Jaką wybrać kosiarkę do ogrodu?

Nie jest łatwo wybrać odpowiednią kosiarkę do ogrodu. Może nawet okazać się, że żadna z oferowanych kosiarek na rynku nie będzie tą idealną – może być natomiast najlepszym z możliwych wyborem.

Przede wszystkim podstawowym kryterium podczas wyboru kosiarki do ogrodu jest rozmiar ogrodu. Do małych ogrodów najlepszym wyborem są klasyczne, średniej wielkości kosiarki, które są wystarczające. Jeżeli ogród jest większy, a zakupimy mniejszy sprzęt, to koszenie ogrodu będzie wielogodzinną męką dla użytkownika – takich sytuacji warto unikać, nawet z własnej wygody. Jeżeli określimy już wielkość kosiarki należy zdecydować czy będzie to kosiarka elektryczna czy spalinowa. Tutaj również warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Źródło prądu – to najistotniejszy element. Jeżeli na przykład posiadamy długi ogród to konieczne będzie użycie dodatkowych kabli przedłużających, a czynność ta wykonywana przy każdym koszeniu może być zwyczajnie niewygodna. Ponadto jak podkreślają specjaliści kosiarki elektryczne są dobrym wyborem jedynie przy naprawdę małych, przydomowych ogródkach. Kosiarka spalinowa ma ten plus, że jeżeli tylko wlejemy do baku paliwo, to możemy bez problemu poruszać się z nią po całym ogrodzie.

Ponadto ich użytkowanie jest o tyle prostsze, że doskonale radzą sobie również na trudnych nierównościach, a co więcej koszenie może odbywać się nawet przy niewielkich opadach deszczu. Kosiarka spalinowa jest również bardziej żywotna. Jedynym jej minusem jest zdecydowanie większy hałas.

Ponadto wybierając kosiarkę do ogrodu należy zwrócić uwagę również na kwestie dodatkowe. Funkcja indywidualnej jazdy kosiarki czyli tak zwany napęd – zwłaszcza przy dużych ogrodach pozwala na zaoszczędzenie siły użytkownika. Jeszcze inną kwestią jest kosz na trawę lub dodatkowe opcje wyrzutu trawy – tylnego i bocznego. Wszystkie te elementy wpływają na komfort pracy, dlatego warto je dokładnie przeanalizować zanim podejmiemy ostateczną decyzję w kwestii wyboru kosiarki.

Wyry, ul. Spokojna 2
www.centrumogrodu.pl
facebook/centrumogrodupl

DZIAŁ SPRZEDAŻY
731 000 072, 731 000 074
biuro@centrumogrodu.pl

SERWIS
731 000 076
serwis@centrumogrodu.pl

Tomasz Jedoń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *