Potrzebna pomoc dla Filipka

Filip urodził się z bardzo ciężką i złożoną wadą serca: HRHS, anomalia Ebstein’a (krytyczna postać), atrezja pnia płucnego i zastawki płucnej, VSD oraz ASD. Dodatkowo w trakcie ciąży została wykryta rzadka mutacja punktowa w genie ASH1L. Chłopiec, dzięki pomocy wielu ludzi urodził się w zagranicznej klinice, w Linz, gdzie w czwartej dobie życia odbyło się cewnikowanie serca, a zaraz po nim pierwsza operacja (zespolenie metodą B-T Shunt).

Nie obyło się bez komplikacji, ale w końcu wszystko zeszło na dobrą drogę i po dwóch miesiącach Filip mógł opuścić szpital i wrócić do domu. Chłopiec zaczął regularną rehabilitację, która pozwoliła mu na dalszy rozwój i w miarę normalne funkcjonowanie. Ze względu na pogarszające się saturacje, Filip musiał przejść kolejną, przejściową operację w Linz, tym razem na otwartym sercu (zespolenie Glenn’a). Operacja odbyła się w szóstym miesiącu życia i przebiegła pomyślnie. Chłopiec już po trzech tygodniach wrócił do Polski. Niestety możliwości leczenie w Europie wyczerpały się, a jedyne co proponują lekarze to leczenie „paliatywne”, w kierunku serca jednokomorowego.

Szansą dla Filipa jest korekta serca w klinice, w Pittsburgh’u, która jako jedyna na świecie specjalizuje się w anomalii Ebstein’a i jest w stanie naprawić serce Filipa, jednocześnie dając mu szansę na lepsze życie. Cena za operację wraz z pobytem w USA oraz przelotem medycznym wynosi 1 709 797, 40 zł. Poza operacjami, które są bardzo kosztowne, Filip potrzebuje stałej rehabilitacji, leków, wizyt u wielu specjalistów oraz kompleksowych badań genetycznych, dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie Filipa.

Pozdrawiam,Natalia Kuźma

Link do zbiórki – https://www.siepomaga.pl/filipek-zeniuk

One thought on “Potrzebna pomoc dla Filipka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *