Zdrowe zęby czy protezy zębowe?

Wiele osób uważa, że o zęby nie trzeba szczególnie dbać. Ich zdaniem nieleczone wypadną jak mleczaki i nic wielkiego się nie stanie. Strach przed dentystą jest silniejszy od racjonalnego myślenia.

Niestety takie podejście jest bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Wieki temu choroby zębów stanowiły duży odsetek przyczyn przedwczesnych zgonów, co powinno dać nam wiele do myślenia. Stany zapalne zębów powodują gorączkę i ogólne zatrucia organizmu. Bakterie, które gromadzą się przy rozmaitych stanach ropnych mogą rozprzestrzeniać się po całym organizmie i atakować narządy wewnętrzne.

Pierwszy ból zęba, z którym mamy do czynienia to początek zapalenia miazgi zębowej. W tym przypadku dentysta reanimuje bolącego zęba w znieczuleniu i rzadko kiedy potrzebne jest leczenie kanałowe. Poziom zaawansowania próchnicy jest jednak zdecydowanie za duży, gdybyśmy robili regularne przeglądy, nigdy nie doszłoby do takiej sytuacji. Warto w tym momencie podjąć leczenie, by uniknąć szybkiego namnażania się bakterii i powiększania stanu zapalnego. Jeśli tego nie dopilnujemy, będziemy musieli przeprowadzić leczenie kanałowe, które jest uciążliwe i dość kosztowne.Oczywiście wśród dostępnych rozwiązań istnieje możliwość wyrwania bolącego zęba, co z pewnością będzie najszybsze i najtańsze. Mamy jednak tylko 32 zęby i każdy ubytek powoduje określone konsekwencje. Powstają szczeliny pomiędzy zębami, które nam zostały, a same zęby chwieją się i zmieniają położenie. Czasami konieczny jest aparat ortodontyczny, by te procesy zatrzymać. Gdybyśmy dbali o zęby od początku, żadne kłopoty nie miałyby miejsca.

Dzisiejsza stomatologia wygląda nieco inaczej. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny, szybkoobrotowe wiertła z wodą, żele usuwające próchnicę w początkowej fazie i wygodne fotele pozwalają na całkowity relaks podczas wizyty u dentysty. Niezależnie od problemu, z jakim przyszliśmy spotykamy się z miłą i fachową obsługą. Wreszcie jesteśmy traktowani po ludzku. To jedna z nielicznych dziedzin medycyny, gdzie nie jesteśmy traktowani przedmiotowo.

Współczesne plomby są dobrane kolorystycznie do zębów, więc nawet przy zie-waniu, czy szczerym uśmiechu nikt nie zwraca uwagi na sto-pień zniszczenia naszych zębów, a my nie musimy zasła-niać ich ręką. Wszczepianie implantów przywraca radość z chrupania osobom, które utraciły zęby. Z powodzeniem mogą służyć przez wiele lat. Ich cena jest jeszcze dość wysoka, ale zdecydowanie są jej warte. Są dużo lepszym i trwalszym rozwiązaniem niż wszelkie mosty, sztuczne szczęki czy inne rozwiązania. Z dnia na dzień zwiększa się zaufanie społeczeństwa do zębów przykręcanych do szczęki.

Multi-Dent
Stomatologia Rodzinna
Mikołów ul. Św. Wojciecha 2c
tel. 32 326 00 55
www.multi-dent.com
fb/NZOZ.Multident

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *