„Już mi niosą suknię z welonem”

Gdy data jest już wybrana, przychodzi czas na wybór sukni ślubnej. Na przeglądanie różnych modeli i przymiarki należy zarezerwować sobie więcej czasu niż dzień. Jest to najważniejsza kreacja w ciągu całego życia, dlatego też musimy dołożyć szczególnych starań by wyglądać zjawiskowo. 

Każda z nas w dzieciństwie snuła marzenia o tym, jak będzie wyglądała jej suknia ślubna oraz cała uroczystość. Ten jedyny, ukochany narzeczony prowadzący nas do Ołtarza, Kościół pełen gości, na koniec zagrany marsz Mendelsohna… Niejedna z Was zapewne chce być obsypana ryżem, pieniędzmi czy kwiatami. Również każda chce by uroczystość zapadła wszystkim w pamięci, była najpiękniejsza i najwspanialsza. W końcu ślub ma się raz w życiu.

Niektórych kwestii nie da się przewidzieć ani zaplanować. Jednak większość rzeczy jest możliwych do ustalenia. Możemy wybrać fryzurę, makijaż, dzień zaślubin, buty, suknię ślubną, wiązankę, podwiązkę, menu, zaproszenia itd. Dlatego w większości to od nas zależy jak będzie wyglądał ten dzień. W naszej gestii leży, by zrobić wszystko, aby całość poszła zgodnie z planem.

Każda Panna Młoda chce podczas ślubu olśniewać wyglądem. Zawczasu rozgląda się za odpowiednią suknią, przymierza i wybiera. Niektóre Panie gustują w kupnie online. Wpisują w wyszukiwarkę i przeglądają wyskakujące wyniki. Inne natomiast wolą chodzenie po salonach stacjonarnych. Jest bardzo sensowne rozwiązanie, ponieważ mamy możliwość przymierzenia od razu każdej sukni ślubnej i wyboru tej najlepszej. Poza tym w salonie stacjonarnym obsługa pomoże dobrać odpowiedni model, fason i kolor sukni do figury i karnacji Klientki.

Każdy szanujący się salon ślubny posiada na miejscu krawcowe, które dokonają drobnych poprawek: dopasowanie sukni do figury, skrócenie, podpięcie trenu etc. Warto też odwiedzić osobiście salon, ponieważ suknia, którą sobie wymarzyłyśmy niekoniecznie musi świetnie leżeć na naszej sylwetce. Chciałyśmy iść w romantycznej Józefince a tu nagle okazuje się, że naszym przeznaczeniem jest bajkowa beza, czyli księżniczka. Takie przypadki również są znane historii.

Poza tym w salonie jest możliwość skompletowania od razu całego stroju: dobraniu welonu czy toczka, bolerka i biżuterii. Większość salonów oferuje nawet kupno butów. Jest to niezwykłe ułatwienie dla przyszłych Panien Młodych, ponieważ mają możliwość skompletowania całego stroju w jednym miejscu.

Wybór sukni jest trudny, ponieważ musimy naszą ślubną kreację „poczuć”. Przymierzając tę jedyną suknię wiemy, że to jest właśnie ona- nawet, jeśli nigdy nie myślałyśmy o tym, jak ma wyglądać. Przytoczę przykład z wyboru swojej kreacji ślubnej: nie chciałam sukni perłowej, nie miała to być również księżniczka, wiedziałam tylko, że moja suknia koniecznie musi być bez ramiączek. I co się okazało? Moja suknia będzie perłowa, model księżniczka i bez ramiączek! Przymierzałam wiele sukienek, jednak, gdy zobaczyłam tę, którą kupiłam, wiedziałam, że to będzie właśnie ta. Nie chciałam żadnej innej i też w duchu prosiłam, abym w każdej innej wyglądała okropnie, ponieważ właśnie ta jest dla mnie przeznaczona.

Tak jak widzicie nie należy przekreślać któregokolwiek modelu, ponieważ może się okazać, że właśnie ten jest idealny. Wszystko to sprawi, że będziemy czuły się jak prawdziwe księżniczki, a nasz ślub będzie jak z bajki.

Salon Sukien Ślubnych Piast Dom Handlowy Piast (I piętro)
Pszczyna, ul. Piastowska 8
tel. 781‑461‑652
www.sukniepiast.pl

Salon Sukien Ślubnych White Diva
Piasek k.Pszczyny, ul. Podleśna 18
(bezpośrednio przy DK1)
tel. 693‑839‑374
www.whitediva.pl

Aneta Malinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *