Okulista, optyk, optometrysta – czyli do kogo się udać?

Mając kłopoty z widzeniem lub dzieje się coś niepokojącego z naszymi oczami trafiamy do odpowiednich specjalistów, zajmujących się tą dziedziną życia. Należy do nich: okulista, optyk i optometrysta.

Czym zajmuje się okulista?
Okulista jest to specjalista, który diagnozuje wszystkie wady i choroby oczu oraz planuje i zaleca stosowne leczenie. Jednym ze sposobów leczenia jest dobieranie tzw. mocy okularowej i aplikowanie soczewek kontaktowych.

Czym zajmuje się optometrysta?
Optometrysta to od niedawna nowa specjalizacja, która zajmuje się badaniem refrakcji, doborem mocy okularowej, aplikacją soczewek kontaktowych oraz terapią widzenia.

Czym zajmuje się optyk?
Optyk zajmuje się wykonywaniem okularów na podstawie recepty otrzymanej od okulisty czy optometrysty. Doradza i dobiera okulary w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Ponadto zajmuje się naprawą i konserwacją okularów.

Usługi optyczne
Coraz częściej wychodzi się naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów. Zakres usług w takich salonach jest kompleksowa, idealnie dopasowana do preferencji konsumenta. Obecnie okulary uważa się za ważny element garderoby i przywiązuje coraz większą uwagę do jego wyboru i zakupu. W skład zespołów w takich salonach często wchodzą wykwalifikowani optometryści i optycy okularowi, którzy dysponują odpowiednim sprzętem. Do usług świadczonych przez salony optyczne należy m.in. komputerowe i optometryczne badania wzroku oraz precyzyjne dopasowanie odpowiednich okularów.

Podsumowując
Wada wzroku i konieczność noszenia okularów korekcyjnych nie jest wyrocznią. Dzięki nim można spojrzeć na świat inaczej, dostrzec go piękniejszym, a jednocześnie zyskać nowy wizerunek i to dzięki pracy i zaangażowaniu odpowiednich specjalistów.

Optyka Optometria Agata
Tychy, ul. Cyganerii 42/4
Tel. 695 759 027
Fb/Optyka-Optometria-Agata

Mateusz Pięta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *