Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

Coraz częściej odchodzimy od tradycyjnej formy ślubu i wesela, a tym samym coraz rzadziej towarzyszy nam klasyczna, biała suknia panny młodej. Swoją indywidualność możemy również podkreślić wybraną biżuterią.

Przyjęło się, że klasyczny pierścionek zaręczynowy jest złoty, ozdobiony klasycznym białym, brylantem o owalnym kształcie, którego rozmiar i przejrzystość zależy już tylko od zasobności portfela. Ostatnio jednak coraz częściej odchodzimy od tego standardu i stawiamy na oryginalność. Coraz większą popularnością cieszą się inne kamienie szlachetne, jak rubiny, szafiry, szmaragdy, topazy, cytryny, perły czy tańsze kamienie ozdobne, np. ametysty, cyrkonie, kryształy, turkusy. Jeżeli trudno zdecydować się na konkretny kamień, z pomocą przychodzą nowe trendy w biżuterii – przebojem są pierścionki będące połączeniem kilku kamieni, często w kontrastujących ze sobą kolorach i rozmiarach.

Również kształt pierścionka zaręczynowego podlega ewolucji i można już spotkać nowoczesne, autorskie projekty z ruchomymi kamieniami uwięzionymi w misternej klatce, czy zawieszonymi na cienkich linkach. Oczka bywają kwadratowe, prostokątne, w postaci sześcianów, latającej kuli czy o zaskakujących, nieregularnych kształtach. Kolor złoty często zastępuje białe złoto, tańszy odpowiednik srebro bądź połączenie metali szlachetnych w dwóch lub trzech kolorach – białe, żółte i różowe złoto.

A co jeżeli nie możemy zdecydować się na kolor metalu szlachetnego? Nowości sezonu w biżuterii przyniosły rozwiązanie i tego dylematu. Jest to pierścionek modułowy, składający się z kilku pierścionków, idealnie do siebie przylegających, które można zestawiać w dowolnych konfiguracjach na jednym palcu, na kilku palcach czy nosić pojedynczo, w zależności od konkretnej stylizacji czy nastroju. Idąc jeszcze dalej można znaleźć bardzo odważne propozycje charakteryzujące się oczkami potraktowanymi jako zawieszki, występującymi pojedynczo, bądź w większej ilości. Nie jest to może rozwiązanie najwygodniejsze, ale na pewno oryginalne i przyciągające uwagę. Spośród bogatej oferty dostępnej na rynku można z pewnością wybrać coś zarówno dla wielbicielki klasyki jak też kobiety podążającej za najnowszymi światowymi trendami.

Tychy, ul. Bocheńskiego 4
32 219 19 13
Tychy, al. Niepodległości 43
690 931 331
www.janoszjubiler.pl

fb/Janosz-Jubiler

Karolina Błauciak-Krzywicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *