Pielęgnacja skóry twarzy. Czego nie może w niej zabraknąć?

Kremy, sera, toniki, esencje, maski, peelingi – na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, którymi możemy uzupełnić nasze produktowe zbiory. Czy jednak pielęgnacja skóry twarzy rzeczywiście jest taka skomplikowana i wymaga stosowania tak wielu substancji? Zanim postanowimy ułożyć swoją poranną i wieczorną rutynę, sprawdźmy, jakie produkty rzeczywiście powinny znaleźć się w naszej kosmetyczce.

Pielęgnacja skóry twarzy – jak powinna wyglądać?

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy to taka, która dopasowana jest do nas. Każda cera jest inna, dlatego też stosowane produkty powinny być różne. Rzadko zdarza się, że kolejne nakładanie tych samych produktów i w takich samych ilościach jest odpowiednie dla wielu osób. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że zmagamy się z różnymi problemami – czasami skóra jest zbyt sucha, zbyt napięta, ma zatkane pory, wydziela się za dużo sebum albo też powstają na niej przebarwienia i blizny. 

Dobór pielęgnacji skóry twarzy należy więc rozpocząć od diagnozy i rozeznania, czego może nam brakować. Warto jednak dodać, że istnieje pewien sprawdzony schemat pielęgnacyjny, który wskazuje odpowiednią drogę. Poranną rutynę należy zacząć od oczyszczania. Później aplikujemy produkty ochronne, czyli m.in. krem z filtrem.

Raz w tygodniu zaleca się także wykonać zabieg złuszczający. Pobudza on mikrokrążenie oraz pomaga pozbyć się martwego naskórka, który może być przyczyną zatkanych porów. Przydatne są także maski, które w zaledwie kilkanaście minut potrafią poprawić kondycję naszej cery. 

Jak pielęgnacja skóry twarzy wpływa na jej kondycję? 

Wiele osób może zapytać – czy odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry rzeczywiście jest taka istotna? Chociaż nie zawsze zauważamy poprawę kondycji cery już po pierwszych dniach stosowania kosmetyków, to jednak możemy mieć pewność, że gdy substancje aktywne zostały dobrze dopasowane do naszych potrzeb, to będą one działały długofalowo. Gdy stale nawilżamy cerę i dostarczamy jej niezbędnych składników, to procesy starzenia skóry zostaną spowolnione. 

Kosmetyki, których nie może zabraknąć w codziennej pielęgnacji

Wiedząc już, jakie powinny być poszczególne etapy pielęgnacji skóry, warto również poznać nieco lepiej produkty, które doskonale sprawdzą się w porannej, jak i wieczornej rutynie. Niekiedy do jednej czynności przysłużyć może się nam niekoniecznie tylko jeden kosmetyk. Między innymi oczyszczanie jest etapem złożonym. Oprócz tego, że pozbywamy się makijażu (o ile go nosimy), to jednocześnie starajmy się także usunąć nadmiar sebum oraz inne zanieczyszczenia. W tej kwestii wybierać możemy między mleczkami, płynami dwufazowymi, micelarnymi, balsamami myjącymi czy olejkami. Czasami to jednak nie wystarczy i aby upewnić się, że bardzo dokładnie pozbyliśmy się wszystkiego ze skóry – umyjmy buzię oraz szyję pianką albo żelem. Pomocna bywa także gąbeczka typu konjac.

W wyrównywaniu pH przydatny okazuje się tonik, hydrolat, ale także esencje tonizujące. Wybór zależny powinien być od naszych preferencji oraz potrzeb skóry. Kosmetykiem idealnym pod okolice pod oczami będzie zarówno serum, jak i krem. Przy pielęgnacji wieczornej zaaplikujemy na noc m.in. serum lub produkt o cięższej konsystencji, jak choćby krem o formule podobnej do maski. 

źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *