Co obejmują szkody górnicze?

Szkody górnicze są nieuchronnym efektem eksploatacji złóż węgla kamiennego, wpływ robót podziemnych na budynki mieszkalne, gospodarcze oraz grunty i pola uprawne może mieć bardzo poważne konsekwencje. Warto wiedzieć, że kopalnia jest zobowiązana do zrekompensowania strat powstałych na skutek działalności zakładu górniczego.

Każdy poszkodowany ma prawo ubiegać się o naprawienie szkody powstałej przez działalność kopalni! Ciągłe wstrząsy i tąpnięcia powodują osłabienie struktury budynku. Najczęstsze szkody górnicze to uszkodzone fundamenty, popękane ściany, sypiący się tynk lub zniszczony komin. Szkody górnicze jednak to nie tylko uszkodzone budynki.

Straty uprawniające do rekompensaty od kopalni obejmują, także osunięcia, uszkodzenia obiektów budowlanych i instalacji naziemnych, zniszczenia pól uprawnych, podtopienia lub przesuszenia gruntów. Wszelkie straty jakie ponieśliśmy z powodu destruktywnej działalności kopalni dają nam możliwość ubiegania się o rekompensatę.

„Prawnik” świadczy pomoc prawną na każdym etapie postępowania. Zawieramy korzystne ugody z kopalnią , jeżeli to koniecznie reprezentujemy naszego klienta w sądzie. Nasi adwokaci reprezentujący klientów ubiegających się odszkodowania za szkody górnicze, posiadają wieloletnie doświadczenie potwierdzone dziesiątkami uzyskanych odszkodowań. To co nas cechuje to minimum formalności i maksimum skuteczności w uzyskiwaniu odszkodowań.

Katowice, al. Wojciech Korfantego 51
Tel. 720 838 100
https://twojprawnik.one/
fb/Twojprawnik.one

Źródło:Twojprawnik.one

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *