Ogrodzenia nowoczesne pełne

Ogrodzenia posesji mogą pełnić różne funkcje. Mają nie tylko oddzielać przestrzeń własną od obcej, zapewniać ochronę przed niechcianymi gośćmi lecz również chronić przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Jeśli ochrona prywatności i zasłonięcie własnej posesji tak, by ogród był niewidoczny z zewnątrz są dla Ciebie istotne, najlepszym wyborem będą nowoczesne, pełne ogrodzenia i płoty.

Zalety nowoczesnych ogrodzeń pełnych

Ogrodzenia nowoczesne pełne wykonane są z gęsto rozmieszczonych elementów stalowych, które przylegają do siebie na tyle ściśle, by w pełni zasłaniać znajdującą się za nimi przestrzeń. W zależności od charakteru działki mogą być wykonane wg różnych wzorów i łączone z innymi rodzajami płotu. Mimo różnorodności realizacji, wykonywanych przez nas w tym zakresie, ogrodzenia i płoty pełne zwykle wyróżniają się nowoczesnym wyglądem i najefektowniej prezentują się w otoczeniu nowoczesnych, geometrycznych budynków. Jeśli zależy Ci na pełnym ogrodzeniu nieco bardziej klasycznej posesji, gęsty płot stalowy pomoże nadać jej nowoczesnego szyku.

Ale ogrodzenia nowoczesne pełne to nie tylko pełna ochrona przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. To także świetny wybór, jeśli zależy Ci na zwiększeniu bezpieczeństwa posesji. Konstrukcja ogrodzenia pełnego utrudnia przedostanie się przez nie intruzom przez np. wspięcie się czy przeskoczenie. Pozwala również na zapewnienie bezpieczeństwa przechodniom, jeśli na Twojej działce biega większych rozmiarów pies. Wiele ras z łatwością uczy się wspinania po stalowej siatce, ale gładka stalowa powierzchnia jest dla niego poważną przeszkodą.

Wady ogrodzeń pełnych

Główną wadą ogrodzeń pełnych jest ich koszt. W związku z dużą ilością wykorzystanego do ich produkcji materiału, cena ogrodzeń metalowych pełnych jest dość wysoka, szczególnie jeśli w grę wchodzi ogrodzenie większej powierzchni. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest połączenie płotu pełnego z ogrodzeniem panelowym lub stalową siatką. Dzięki takiej kombinacji możesz jednocześnie osłonić swoją działkę przed spojrzeniami przechodniów z przodu, a boki pozostawić nieco bardziej odsłonięte. Tuż obok ogrodzonych metalową siatką boków posesji można również posadzić gęsto rosnące rośliny np. tuje lub pnące bluszcze, które z czasem zakryją przestrzeń przed spojrzeniami sąsiadów.

Pszczyna, ul. Górnośląska 21A
32 210 03 68, 723 777 555
dopieralskistal@o2.pl
www.dopieralskistal.pl
fb/dopieralski-stal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *