Szkrab Wita Wózki Dziecięce na targach Kids Time

W dniach 22-24 lutego 2023  r. odbyła się w Kielcach trzynasta edycja targów Kids Time. To największe targi branży dziecięcej w tej części Europy. Uczestniczyli w nich m.in. Państwo Elżbieta i Piotr Wita którzy zajmują się sprzedażą wózków dziecięcych a ich magazyn znajduje się w Tychach.

Przyjazd na targi Kids Time jest dla nas coroczną decyzjąmówi pan Piotr Wita. – Prowadzona przez nas firma Szkrab Wita Wózki Dziecięce jest cyklicznym uczestnikiem targów. Jako, że handlujemy niemal wyłącznie wózkami dziecięcymi, mieliśmy trochę obaw, czy wystawcy dopiszą.
Od początku pandemii targi Kids Time nie przeżywają najlepszego okresu. Jednakże jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, bo udało nam się nawiązać nowe kontakty. Spotkaliśmy również producentów, którzy pomimo, że nie wystawiali się ze swoimi produktami, to spotykali się z klientami w kuluarach.
Oczywiście nie można tegorocznych targów porównać do tych sprzed pandemii, natomiast my jesteśmy zadowoleni z obecności na targach
mówią Państwo Elżbieta i Piotr Wita.

Na targach wystawiło się kilku z polskich producentów wózków, między innymi: TAKO (Junama), Coletto, Milu Kids, ROAN, Bexa. Wystawcy w zdecydowanej większości oceniają targi umiarkowanie udanie.
Wielu wystawców jak i ich klienci zdecydowało się na udział niemalże w ostatniej chwili.
Polacy są drugim na świecie po Chinach eksporterem wózków dziecięcych. Nasi rodzimi producenci w większości żyją więc z eksportu. Polska jest stosunkowo niedużym rynkiem, a producentów jest kilkudziesięciu.

Obecnie sytuacja Polskich firm nie wygląda najlepiej. Znajomy właściciel jednego z mniejszych przedsiębiorstw podzielił się informacją ze mną, że jego produkcja ze 100 wózków tygodniowo spadła do 100 wózków miesięczniemówi pan Piotr. – Produkuje on głównie na eksport, więc możemy z tego wnioskować, że na innych rynkach europejskich (również w zachodniej Europie) konsumpcja spada, lub polskie wózki przegrywają z chińską konkurencją.

Mogę jeszcze dla przykładu przywołać wolumen sprzedaży jednego z większych producentów, który w najlepszym okresie potrafił produkować do 8000 sztuk wózków miesięcznie, a obecnie jest to poniżej 2000 tysięcy sztuk. Są oczywiście producenci którzy rozwijają się i ich sprzedaż rośnie, ale ogólny trend w branży nie jest pozytywnydodaje pan Piotr.
Pytani na targach o aktualną sytuację na rynku wózków dziecięcych producenci potwierdzali, że nie jest ona łatwa. Jak usłyszeliśmy u jednego z wystawców „sytuacja jest ciężka, ale nie beznadziejna”. Po raz kolejny pojawił się argument, że firmy muszą radzić sobie ze spadkiem dzietności oraz konkurencją ze strony rynku wtórego i chińskich wózków.
Polscy producenci szukają oszczędności. Niemniej jednak silne marki własne trzymają się dobrze, większe problemy mogą mieć firmy produkujące wózki pod marki zagraniczne, a takich nie brakuje w Polsce – podsumowuje pan Piotr.
Pan Piotr jest również autorem tekstów do czasopisma branżowego „Branża Dziecięca”, stąd wynika jego bardzo dobra znajomość branży.
Byłem ciekaw jak przyjmie się mój artykuł o sytuacji w polskiej branży wózków dziecięcych, który opublikowany został w targowym wydaniu czasopisma – mówi Pan Piotr. – Na targach dowiedziałem się, że artykuł zostanie przetłumaczony na inne języki dla zagranicznych wydawnictw obecnych na targach. Cieszę się, że mogłem zrobić kilka wywiadów i zebrać informacje potrzebne do kolejnych artykułów. Jestem pasjonatem produkowanych w Polsce wózków dziecięcych. Dla mnie to świetna okazja, aby być na bieżąco z nowościami. Z czasopismem współpracuję już dłuższy czas i piszę artykuły z tematyki dotyczącej wózków dziecięcych dodaje na zakończenie Pan Piotr.

Wracając do firmy państwa Wita poza sprzedażą wózków nowych i używanych, zajmują się oni również praniem i wypożyczaniem wózków na krótkie okresy. Poza wózkami dziecięcymi na magazynie znajduje się bardzo duży wybór polskich producentów wózków zabawkowych dla lalek.
Jeśli planujecie zakup wózka dziecięcego, wózka dla lalek lub chcecie skorzystać z którejś usługi Szkrab Wita Wózki Dziecięce zapraszamy do kontaktu telefonicznego 576 580 732. Pomieszczenia magazynowe wynajmujemy na terenie szkoły „Budowlanki” w Tychach przy skrzyżowaniu ulic Edukacji i Grota-Roweckiego można tam obejrzeć wózki po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.
Artykuł promocyjny

Szkrab Wita Wózki Dziecięce
Konieczność telefonicznego umówienia się przed oglądaniem wózków!
Tychy, ul. Grota Roweckiego 10a
Tel. 576 580 732
https://szkrabwita.pl/
fb/SkupSprzedazWozkowDzieciecychSlask/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *