Jak urządzić piękny ogród?

Piękny ogród to marzenie wielu osób. Należy tutaj zauważyć, że piękno dla każdego z nas jest czymś zupełnie innym. Ważne zatem aby to własne, indywidualne potrzeby były w zakresie estetyki spełnione.

Są jednak pewne, uniwersalne rozwiązania, które sprawią, że ogród będzie piękny, a każdy będzie się nim zachwycał.

Przede wszystkim piękny ogród to zadbany ogród – zasada ta sprawdza się w każdym przypadku. Niezależnie od wystroju ogrodu należy więc zapamiętać, aby zapewnić w nim względny porządek – wyznaczyć miejsca na narzędzia ogrodowe, nie zostawiać śmieci na środku. Uporządkowany ogród wiąże się również z pewnego rodzaju rozmieszczeniem poszczególnych roślin. O ile w pewnym stopniu jest to kwestia indywidualna, o tyle pewne zasady są niezaprzeczalne, a ich przestrzeganie obowiązkowe. Mowa tutaj o doborze roślin – na przykład nie powinno się sadzić drzewa pośrodku rabaty z kwiatami. Dobre uporządkowanie ogrodu sprawi, że będzie on harmonijny, a już samo to wpływa na jego odbiór.

Mówiąc o pięknym ogrodzie warto również wziąć pod uwagę jego funkcjonowanie w konkretnych porach roku. Jak wiadomo nie wszystkie kwiaty czy krzewy kwitną cały rok, wiele roślin jest sezonowych. Nie wystarczy więc raz zasadzić roślin. Konieczne bardzo często jest ich przesadzanie, przycinanie, a nawet wykopywanie i sadzenie nowych. Dzięki takim zabiegom można sprawić, że kwiaty w ogrodzie będą kwitły cały rok.

Nie zawsze urządzenie pięknego ogrodu jest kwestią prostą, zwłaszcza jeżeli chcemy umieścić w nim dodatkowe elementy, takie jak chociażby skalniak czy oczko wodne. Należy pamiętać, że w tej kwestii można zwrócić się do profesjonalisty – firmy, która zajmie się aranżacją wskazówek zgodnie z naszymi wytycznymi, ale i ogólnymi zasadami funkcjonowania pięknego ogrodu. Obecnie firmy zajmujące się aranżacją ogrodów są czymś codziennym i z ich usług korzysta wielu ludzi. Jest to swego rodzaju pewność, że dobrane kwiaty, rośliny, drzewa spełnią swoją funkcję, będą pięknie wyglądać i cieszyć oko.

Centrum Ogrodnicze Wyra
ul. Rybnicka 145, Orzesze
Telefon: 32 221 39 37
http://www.wyra.eu/
fb/ogrodnictwoorzesze

Tomasz Jedoń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *