Materace – czyli jak sobie pościelisz…

Najważniejszym elementem naszego posłania są bez wątpienia materace. To od ich wygody zależy jakość naszego odpoczynku, która w rezultacie przekłada się na komfort naszego życia. Dlatego tak istotne jest by materace były dobrze dopasowane do…

Najważniejszym elementem naszego posłania są bez wątpienia materace. To od ich wygody zależy jakość naszego odpoczynku, która w rezultacie przekłada się na komfort naszego życia. Dlatego tak istotne jest by materace były dobrze dopasowane do naszych wymagań i potrzeb, w innym przypadku powodują liczne – mniej lub bardziej – uciążliwe dolegliwość. Poranne zmęczenie, ból lub drętwienie kończyn, problemy z kręgosłupem – takie oznaki powinny w pierwszej kolejności skłonić nas do zastanowienia nad zmianą posłania.

Zanim jednak zakupimy nowe materace, powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o ich właściwościach. Materace produkowane są bowiem z myślą o różnych użytkownikach. Ich różnorodność związana jest z materiałem wykonania, twardością, sposobem kontroli nacisku i – co oczywiste – ceną. Nie warto jednak na nich oszczędzać, bo taka inwestycja z pewnością nam się opłaci.

http://mojsen.pl/Na co zwracać szczególną uwagę przymierzając się do zakupu materacy? Przede wszystkim materace nie mogą być ani za twarde ani za miękkie. Wyznacznikiem odpowiedniej dla nas twardości jest ułożenie kręgosłupa podczas leżenia na materacu. W pozycji na boku, kręgosłup powinien znajdować się niemal w linii prostej – nie powinniśmy odczuwać obciążenia na barkach i biodrach. W pozycji na wznak odcinek lędźwiowy kręgosłupa nie powinien wyginać się w łuk oraz bezpośrednio przylegać do podłoża.

Znaczenie mają także elementy sprężynowe z których w dużej mierze skonstruowane są materace. Powinny mieć one zróżnicowane strefy twardości, tak aby materac swobodnie dopasowywał się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa. Materace kieszeniowe stanowią doskonały przykład takiego punktowego oddziaływania na poszczególne partie naszego ciała. Jeszcze lepszym przykładem mogą być materace lateksowe. Skonstruowane są z siedmiostrefowego bloku lateksowego, czułego każdorazowo na nacisk poszczególnych partii naszego ciała. Materace kieszeniowe lub lateksowe mają kapitalne znaczenie dla osób śpiących razem, u których zachodzi znaczna różnica w masie ciała. Reagując bowiem na punktowe obciążenia niwelują różnice , oraz dostosowują odczuwaną twardość do każdego z osobna.Oprócz materacy lateksowych i sprężynowych dostępne są także materace sprężynowo – kokosowe, sprężynowo – piankowe, piankowo – kokosowe, piankowe, a także wykonane specjalnie z myślą o najmłodszych.

Wiedząc już na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru materaca możemy wybrać ten, który zaspokoi nasze wymagania i zagwarantuje nam wygodny, zdrowy odpoczynek. Przed zakupem warto jeszcze skonsultować naszą decyzję ze sprzedawcą, który z pewnością doradzi nam i oceni trafność naszej decyzji.

Salon Materacy, Łóżek Drewnianych i Tapicerowanych
43-100 Tychy
Aleja Niepodległości 2
Tel. 694 079 694
email: sklep@mojsen.pl

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *