Kominki i obudowy kominkowe z kamienia

Kamień naturalny to materiał, który prezentuje się znakomicie w każdym wnętrzu i pasuje do każdej aranżacji, nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera go na budulec do swojego kominka. Kamień jest materiałem niezwykle trwałym, dlatego kominek z kamienia jest ozdobą salonu na długie lata – wykonany z odpowiedniej jakości materiału nie ulega przy tym przebarwieniom i zniszczeniom.

Dzięki niezwykłej dostępnej na rynku ofercie kolorów oraz wzorów takiego kamienia, można dobrać odpowiedni do wyglądu pomieszczenia bądź nawet stworzyć z niego niesamowitą mozaikę czy ułożyć niepowtarzalny wzór. Bardzo modne ostatnio są połączenia różnych typów kamieni w celu stworzenia bardziej spektakularnego efektu. Tego typu ozdoba nie tylko nadaje wnętrzu naturalny charakter, lecz także – w zależności od wybranego typu oraz formy kamienia – pozwala na dowolne ustylizowanie pomieszczenia. Kolor, plamy, przeżylenia czy faktura kamienia, odpowiednio dopasowane do koloru ścian czy innych materiałów zastosowanych we wnętrzu (takich jak drewno, cegły, szkło czy metal) może nadać wnętrzu wygląd tradycyjny, staropolski bądź bardziej nowoczesny, wręcz modernistyczny i industrialny.

Z uwagi na fakt, iż bardzo często salon gdzie stoi nasz kominek połączony jest z kuchnią, mamy możliwość dobrania materiału obudowy kominkowej pod blaty kuchenne, czy parapety naszego domu. Bez względu na wybór, nie ma nic przyjemniejszego niż oglądanie płonącego na kominku ognia w długie chłodniejsze wieczory.Dzięki niezwykłej trwałości i wytrzymałości kamienia naturalnego, jest on również wymarzonym materiałem do stworzenia letniego kominka w ogrodzie. Można wybudować go jako osobny obiekt, stojący wolno na tarasie, bądź też wbudować w drewnianą altanę. Tego typu kominki z kamienia nadają ogrodowi niepowtarzalny i nietuzinkowy charakter i zamieniają go w swego rodzaju salon na świeżym powietrzu.

Kominki są nie tylko niezwykłą ozdobą, ale pełnią też praktyczne funkcje, gdyż można w nich przygotowywać posiłki lub traktować jako bardziej ekskluzywne palenisko. Budowę kominka z kamienia od podstaw zaleca się w przypadkach niewymiarowych bądź nietypowych pomieszczeń, jak również chęci uzyskania nietypowego i niedostępnego w sklepach efektu.

Pracownia Kamieniarska
Mariusz Filipowski i Syn
Tychy, ul. Mikołowska 107
Tel. 600 917 453
http://mfilipowski.pl/

Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *