Nowoczesne balustrady

Każda osoba, która decyduje się na inwestycję w nowy dom z reguły będzie poszukiwała balustrady. jest ona niezbędna, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników obiektu, który posiada balkon, taras lub schody. Warto jednak zauważyć, że balustrada w dzisiejszych czasach oraz możliwościach technologicznych to już nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa, ale również element który może być ozdobą i wykończeniem na zewnątrz budynku, jak również w środku.

Najczęściej spotykanym i najpopularniejszym modelem jest ten wykonywany ze stali nierdzewnej.
Największa jej zaletą jest odporność na korozje w typowych warunkach atmosferycznych i bezobsługowość oraz szeroka gama modeli. Możemy łączyć ją z drewnem szkłem itp. Rodzajów i konfiguracji jest tak wiele, że w zasadzie ciężko jest je wszystkie opisać. Możemy stosować różne wykończenia takie, jak polerowane, szlifowane, malowane proszkowo oraz o wielu przekrojach i kształtach takich jak np. okrągłe, kwadratowe, prostokątne, etc.
Poza barierkami, o których mowa wyżej coraz częściej wybieranym są te wykonane ze szkła, które również mogą zostać wykonane w wielu odcieniach i grubościach dostosowanych do naszych potrzeb i warunków.
Szkło może zasłaniać jeśli potrzebujemy więcej prywatności jak i również odsłaniać nie zabierając przestrzeni ani światła.

Głównym atutem takich modeli jest bezpieczeństwo i nowoczesny styl. Dla osób szukających czegoś bardziej tradycyjnego propunejmy balustrady z dodatkami drewna dębowego lub buk, które są chętnie wybierane do tradycyjnych domów aby ocieplić wnętrza.
Kolejną możliwością są modele nowoczesne w stylu loftowym wykonane ze stali zwykłej bądź aluminium malowanego proszkowo.
Ważnym aspektem jest również montaż, który może być wykonany do podłogi bądź czoła balkonu lub schodów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. W tej kwestii najlepiej poradzić się doświadczonego fachowca który, doradzi najlepsze rozwiązanie.

Nasze wyobrażenie często jest mylne dlatego nie zawsze nasz pomysł jest możliwy do zrealizowanie ze względu na ograniczenia techniczne i architektoniczne.
Trzeba jednak zawsze pamiętać o tym, że balustrada to przede wszystkim bezpieczeństwo i musi być na pierwszym miejscu.
Artykuł promocyjny

Mikołów, ul. Gliwicka 35
Tel. 791 01 01 31
kontakt@balustrady-nierdzewne.eu
www.balustrady-nierdzewne.eu
fb/balustradynierdzewneialuminiowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *