Zioła Chińskie – medycyna konwencjonalna

Zarówno TCM jak i medycyna konwencjonalna mają swoje ograniczenia. Są dziedziny, w które musi wkroczyć medycyna konwencjonalna np. chirurgia czy przypadki ostrych stanów niewydolności organizmu, lecz są obszary, w których to właśnie TCM zdziałać może wiele więcej a są to: stany przed chorobowe czy schorzenia przewlekłe, kiedy konwencjonalne leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Diagnoza w medycynie chińskiej nie ma nic wspólnego z medycyną konwencjonalną.

http://www.med-chinska.pl/

Ziołolecznictwo kiedyś. W kulturze europejskiej posługiwanie się ziołami leczniczymi było czymś naturalnym i stosowanym przez wieki. Już około roku 1100 n.e. mnisi z Canterbury kopiowali księgę „Apuleis” będącą niejako podręcznikiem ziołolecznictwa i w ten sposób przyczyniali się do rozszerzania wiedzy na temat uzdrawiania ziołami. Klasztory były na ówczesne czasy niekiedy jedynymi punktami oświaty, w których gromadzono pisma, między innymi o tematyce leczniczej.

Ziołolecznictwo dzisiaj. Na calym świecie jest ponad 20.000 rodzajów roślin, które są używane w celach medycznych. Wciąż jesteśmy świadkami wytwarzania coraz to nowych produktów kosmetycznych i do pielęgnacji skóry na bazie przeróżnych składników. Na przykład świeże pomidory albo ananas potrafią usunąć martwe komórki skóry już po kilku minutach. Olej marchwiowy i sok z aloe vera potrafią skutecznie eliminować szkodliwe ultrafioletowe promienie słoneczne, które najbardziej mają wpływ na starzenie się skóry. Rumianek i rabarbar można z powodzeniem stosować do rozjaśniania włosów, henna daje włosom ciepły, czerwony kolor, a indygo nadaje się do farbowania na niebiesko.

http://www.med-chinska.pl/

W dzisiejszym świecie panuje często opinia, że można zrozumieć naturę poprzez podzielenie jej na poszczególne części i naukowe zanalizowanie tych części. Botanika jest tą dyscypliną, która patrzy na rośliny i ich złożoną budowę, podczas gdy chemia analizuje chemiczne składniki znajdujące się w roślinach i izoluje aktywne składniki. Gdy naukowcy w ten sposób wypracowują swoje teorie, z wąsko definiowanych hipotez, jest możliwe, że uchodzą ich uwadze niewytłumaczalne często działania roślin na organizm człowieka. Wielu naturalnych uzdrowicieli już od dawna twierdziło, że to cała roślina jest ważna dla uzdrawiania człowieka, a nie tylko jakieś wyodrębnione z niej składniki, które roślina zawiera w sobie. Fizyka kwantowa, która bardziej skupia się na procesach zachodzących w naturze, aniżeli tylko na poszczególnych częściach natury, do pewnego stopnia potwierdza tą teorię, gdyż naprowadza na nowe tory myślenia w dziedzinie chorób i dysharmonii zachodzących w organizmie człowieka.

Ziołolecznictwo a choroby. Wielość ziół i środków ziołowych daje możliwość stosowania terapii naturalnej w przypadkach niemalże wszystkich chorób. Oczywiście stosowanie ziół jest szczególnie skuteczne i bezpieczne, jeśli jest dokonywane w konsultacji z lekarzem i za jego zgodą.

Centrum Medycyny Chińskiej
Mikołów ul. Lipowa 24
tel. 32 327 39 77
tel. 609 110 000
http://www.med-chinska.pl/
fb/CentrumMedycynyChinskiejSun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *