Bezcenne chwile z maluszkiem.

To naturalne, że dziecko z każdym dniem staje się coraz bardziej ciekawe świata i swojego otoczenia. Najprzyjemniejszym i najprostszym sposobem nauki jest zabawa. Więc bawmy się z naszymi pociechami.

Wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci były przede wszystkim zdrowe, ale też oczywiście zdolne, aby miały łatwo w życiu i żeby odnosiły same sukcesy. Nasze wsparcie, wsparcie rodziców/opiekunów jest dla dziecka bezcenne. Sprawia, że maluszki są szczęśliwe również w przyszłości, no i mogą rozwijać swoje talenty.

Baw się z dzieckiem jak najwięcej

Spędzaj z maleństwem jak najwięcej czasu, bo wspólna zabawa dostarcza różnorodnych bodźców, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętności i poszerza wiedzę o świecie.

Noś, głaszcz, całuj, przytulaj.

Dzięki tym czynnościom dajesz dziecku poczucie bezpieczeństwa, a ono przecież bardzo potrzebuje Twojej bliskości i ciepła. Zmysł dotyku rozwija się najintensywniej w pierwszych miesiącach życia, dlatego wykorzystaj ten czas. W ten sposób budujesz poczucie własnej wartości swojej pociechy.

Uwolnij niemowlaka.

Zapewnij dziecku warunki do swobodnego poruszania się. Nie musi ono przecież cały czas leżeć w łóżku, wózku, czy kojcu. Najlepiej jest położyć malucha na podłodze (tak najbezpieczniej), na kocyku lub macie edukacyjnej, a zabawki umieścić poza zasięgiem rączek. W ten sposób malec potrenuje mięśnie i zachęcisz go do przekręcania się na boczki.

Pozwól eksperymentować.

Niemowlęta rzucają przedmiotami, jednak nie jest to oznaką złości. W ten sposób poznają związek między działaniem i skutkiem, jaki ono wywołuje, a także właściwości różnych przedmiotów.  Niektóre przecież potrafią narobić dużo hałasu, inne wydają ciekawe dźwięki. Świat jest taki ciekawy.

Szanuj potrzeby dziecka.

Niemowlęta,  poza zabawą i kontaktem z rodzicami, potrzebują dużo snu. Wyspane i wypoczęte dziecko samo się obudzi i wtedy nadejdzie czas na zabawę, która daje  tyle radości.

Nie ma potrzeby kupowania drogich zabawek. Nie trzeba być psychologiem i stosować wymyślnych metod wychowawczych. Najważniejsze to, by rodzice spędzali czas z dzieckiem, okazywali mu swoją miłość i akceptację.

Zaczarowana Kraina zaprasza do swoich placówek.
Mikołów ul. Plebiscytowa 34
Mikołów ul. Skalna 12
Orzesze ul. Gliwicka 12

Tel. 602 741 180
www.zaczarowanakraina.com
https://www.facebook.com/ZaczarowanaKraina

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *