Dlaczego dobór odpowiedniego przedszkola jest tak ważny?

Przedszkole często określane jest najważniejszym etapem edukacji każdego dziecka. To czas, w którym kształtuje się charakter i osobowość malucha, które pozostaną z nim już na zawsze. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym dziecko nabędzie najlepszych cech i nawyków.

W okresie od 3. do 6. roku życia kształtuje się dojrzałość emocjonalna i osobowość dziecka. Maluch uczy się samodzielności, podstawowych umiejętności poznawczych i motorycznych, funkcjonowania w grupie rówieśniczej, rozpoznawania, nazywania i wyrażania swoich emocji oraz potrzeb. Choć wydają się to umiejętności elementarne i podstawowe, do których określenie „najważniejsze” nie koniecznie pasuje, to jednak właśnie one zadecydują o tym, jak ukształtuje się charakter dziecka, jak będą wyglądały kolejne etapy jego edukacji oraz w jaki sposób dziecko będzie na nie przygotowane.

Przedszkole to miejsce, w którym dziecko spędza bardzo wiele czasu. – Obok rodziny ma kluczowy wpływ na wychowanie i rozwój malucha. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór placówki, której powierzymy po części przyszłość swojego dziecka – przekonuje Katarzyna Juranek, właścicielka przedszkola „Zaczarowana Kraina” w Orzeszu. Na co radzi zwrócić uwagę przy wyborze placówki? – Pod nieobecność rodziców nie tylko zapewniamy dzieciom opiekę i poczucie bezpieczeństwa, ale dajemy im mnóstwo miłości i czułości. Dbamy o ich rozwój, stosując nowoczesny metody aktywizujące ich wszystkie sfery rozwojowe. Opiekunki są przez dzieci najczęściej nazywane ciociami, co najlepiej świadczy o rodzinnej atmosferze – opowiada Katarzyna Juranek, właścicielka przedszkola „Zaczarowana Kraina” w Orzeszu przy ulicy Gliwickiej 12.

Zanim zapiszemy dziecko do przedszkola, placówkę warto dokładnie sprawdzić. – Jak to zrobić? Chyba nie ma lepszej metody i rekomendacji niż opinia samych dzieci oraz rodziców, którzy już korzystają z usług przedszkola. Warto też po prostu przyjść i zobaczyć, w jakich warunkach dzieci przebywają na co dzień, jakie mają pomoce dydaktyczne, czym się bawią, co jedzą. Nasze drzwi codziennie stoją otworem. Można przyjść, poznać panie opiekunki, zobaczyć nasze przedszkole i naszą pracę – kontynuuje.

Czy dołączyć można w każdej chwili? – Jeśli tylko są wolne miejsca, to tak. Z uwagi na to, że chcemy zapewniać dzieciom najlepsze możliwe warunki, ilość miejsc jest ograniczona. Aktualnie trwa nabór na sezon 2022/2023 i mamy jeszcze wolne miejsce, jednak aby wybrać odpowiednie miejsce dla malucha, nie warto zwlekać. Wiadomo, że w pierwszej kolejności wybierane są miejsca w najlepszych placówkach, więc im później, tym może się okazać, że będą one już zajęte – ostrzega Katarzyna Juranek.

Nabór do przedszkoli trwa. Porady oraz informacje o przyjęciach do przedszkola „Zaczarowana Kraina” można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu +48 602 741 180.

Zaczarowana Kraina zaprasza do swoich placówek.
Mikołów ul. Plebiscytowa 34
Mikołów ul. Skalna 12
Orzesze ul. Gliwicka 12

Tel. 602 741 180
www.zaczarowanakraina.com
https://www.facebook.com/ZaczarowanaKraina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *