Pielęgnacja psów i kotów

Posiadanie psa stało się integralną częścią naszego życia. Te kudłate czworonogi towarzyszą nam prawie wszędzie. Traktujemy je, jak członka rodziny i często pozwalamy spać w naszych łóżkach. Między innymi dlatego dbanie o ich higienę jest ważne.

Dobrze utrzymana psia sierść ochrania go nie tylko od zimna czy przegrzania się, jest także swoistym żywym psim „ubraniem”. W przeciwieństwie do człowieka pies nie może jednak z dnia na dzień zmienić swojej sierści, dlatego tak istotne dla właścicieli czworonogów jest, aby należycie dbali o jego stan i wygląd.
Wydawałoby się, że praca groomera jest prostą, mechaniczną czynnością. Tak jednak nie jest. Groomerzy mają do czynienia z pieskami młodymi, starszymi, schorowanymi, i takimi z problemami behawioralnymi. Każdy pies jest inny i wymaga innego podejścia. Najczęstszym problemem w gabinetach groomerskich jest agresja. Może ona wynikać z wielu powodów, jednak głównym jest strach i nieprzyzwyczajenie do danych czynności.
To właśnie rodzina już od najmłodszych lat czworonoga musi wychowywać go i przygotować do pielęgnacji. Zaraz po pierwszych szczepieniach można się udać na wizytę zapoznawczą. To takie przekroczenie strefy komfortu i bezpieczeństwa malucha. Jest w obcym miejscu, dotyka go obca osoba i wymaga czegoś, co na początku nie podoba się pieskowi. Taki szczeniaczek może popiskiwać i zacząć się wyrywać. Jednak to także nauka dla niego, że musi być spokojny, cierpliwy i tak naprawdę żadna krzywda się nie dzieje.

Szczenię „uczy się” groomera i odwrotnie. Jeśli współpraca z danym groomerem przypadnie właścicielom do gustu najlepiej nie zmieniać już salonu. Psiak i osoba go strzygąca przyzwyczajają się do siebie, znają swoją mowę ciała i swoje granice.
Cudownie jest widzieć metamorfozę pupila. Ale kryje się za tym o wiele więcej. Często właściciele nie zdają sobie sprawy, jak emocjonalnie pochłaniająca jest to praca. Dajemy ogrom spokoju, cierpliwości, miłości, i robimy wszystko, aby pieski nie odczuwały stresu podczas wizyt. Jednak nie możemy wymagać od groomera, aby poradził sobie i chciał pracować ze zwierzęciem, z którym zupełnie nie radzi sobie właściciel. Dlatego tak ważna jest praca z pupilem, nie tylko na samym początku, ale i w jego dorosłym życiu, kiedy to wraz z wiekiem zmienia się także jego charakter.

Jeśli szukasz profesjonalnej i przyjaznej opieki dla swojego pupila, zapraszamy do Salonu Pielęgnacji zwierząt „PetExpert” w Tychach. Oferujemy szeroki zakres usług groomerskich, takich jak strzyżenie, trymowanie, kąpiele, czyszczenie uszu i przycinanie pazurków. Na miejscu czeka na Was doświadczony i certyfikowany groomer, którzy zadba o zdrowie i komfort Twojego zwierzaka. Nie czekaj, umów się na wizytę już dziś i spraw swojemu pupilowi prezent w postaci profesjonalnej pielęgnacji. Salon Pielęgnacji zwierząt „PetExpert” znajduje się przy ul. Dmowskiego 2 w Tychach. Zapraszamy!
Artykuł, promocyjny

PetExpert Salon Pielęgnacji Zwierząt
Tychy ul. Dmowskiego 2
Tel. 606 706 388
Fb/PetExpert-Salon-Pielęgnacji-Zwierząt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *