Jak wybrać wózek dla dziecka

Jeśli jesteście rodzicami, to z pewnością zauważyliście, że obecnie bardzo trudno wybrać konkretny produkt dla Waszej pociechy. Dotyczy to oczywiście również wózków dziecięcych. 

W sklepach stacjonarnych znajdziecie dziś dziesiątki producentów, którzy oferują swoje produkty w różnych cenach, dostosowane do potrzeb praktycznie każdego klienta. W związku z tym, przed zakupem warto zastanowić się w jakich sytuacjach wózek dziecięcy będzie dla Was najbardziej przydatny oraz jakich cech od niego oczekujecie.

Cena

Przede wszystkim, powinniście zastanowić się, w jakim przedziale cenowym chcielibyście zakupić produkt dla Waszego malucha. Nie obawiajcie się – w większości przypadków będziecie w stanie zakupić swój wymarzony wózek nawet w wyjątkowo niskiej kwocie. Największe różnice cenowe wiążą się bowiem z marką producenta oraz jakością wykorzystywanych materiałów.

Potrzeby

Jeśli chcecie zdecydować się na konkretny produkt, to powinniście jasno określić swoje potrzeby. Dzięki temu unikniecie sytuacji, w których zakupicie pięknie wyglądający wózek, który okaże się kompletnie niepraktyczny. W związku z tym zdecydujcie się, na jaką porę roku będzie przeznaczony Wasz produkt oraz jakie akcesoria dodatkowe powinien zawierać.

Bezpieczeństwo

Bezwzględnie najważniejsza cecha wózka dziecięcego. Pamiętajcie, aby konstrukcja była stabilna, aby nie narażała Waszej pociechy podczas codziennych spacerów. Wózek nie powinien przechylać się pod naciskiem rodzica lub powieszeniu na jego rączce torby, jednak równocześnie powinno łatwo unosić się jego przednie koła, aby wjechać np. pod krawężnik. W przypadku spacerówek niezbędnym elementem są pasy, które zabezpieczą dziecko przed wypadnięciem, jeśli będzie się ono wychylać z wózka. W przypadku gondoli najważniejsza jest amortyzacja, która nie wywoła nadmiernych wstrząsów i pozwoli Waszemu maluchowi spokojnie odpoczywać.

Funkcjonalność

Pamiętajcie, że zakupiony przez Was wózek będzie towarzyszył Wam przez najbliższe kilka miesięcy. W związku z tym powinien być funkcjonalny, aby nie sprawiać problemów podczas codziennych spacerów. Ważna w tym przypadku jest nawierzchnia, po które będziecie się poruszać. Jeśli będziecie jeździć głównie po nierównych terenach (np. na wsi), to warto zainwestować w wózek z wzmacnianymi oponami, dobrą amortyzacją i stabilnymi hamulcami. W przypadku rodzin mieszkających w mieście, najważniejsza będzie zwrotność produktu oraz możliwość unoszenia poszczególnych jego części, dzięki czemu rodzicom łatwiej będzie podjeżdżać np. pod krawężniki. Dla osób, które będą poruszać się po zróżnicowanym terenie, dobrym wyborem może okazać się wózek uniwersalny.

Ponadto, bardzo ważną cechą wózka dziecięcego jest możliwość jego składania. Powinni na nią zwrócić uwagę przede wszystkim rodzice mieszkający np. w bloku lub ci, którzy będą często przewozić go samochodem.

Wygoda

Wygoda powinna dotyczyć w przypadku wózków dziecięcych zarówno samych dzieci, jak i ich rodziców. W związku z tym zwróćcie uwagę na ich amortyzację, która pozwoli maluchowi na komfortowy wypoczynek podczas codziennych spacerów. Istotnym elementem jest również ochrona malucha przed słońcem oraz odpowiednie oparcie w siedzisku wózka. Powinno być ono regulowane, aby móc dostosować je do potrzeb Waszej pociechy. W przypadku spacerówek najczęściej umożliwia się ustawienia go zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

Dla rodzica najwygodniejsze będą wózki lekkie, umożliwiające proste prowadzenie oraz łatwe „podbijanie”. Istotne mogą okazać się również dodatkowe kieszonki, koszyk czy stabilna rączka, pozwalająca na podwieszenie zakupów.

Stylistyka

Wygląd wózka to w wielu przypadkach najważniejsze kryterium rodziców, jednak powinien być rozpatrywany w ostatniej kolejności. Oczywiście – kupowany przez Was produkt powinien się Wam podobać, jednak wózek dziecięcy ma być przede wszystkim funkcjonalny, bezpieczny i wygodny. Dziś, większość modeli znajdziecie w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie produkt odpowiadający jego indywidualnym gustom. Co ciekawe, w wielu przypadkach można dokupywać dodatkowe akcesoria, które pozwolą dostosować wózek do potrzeb klientów.

Szkrab Wita Wózki Dziecięce
Konieczność telefonicznego umówienia się przed oglądaniem wózków!
Tychy, ul. Grota Roweckiego 10a
Tel. 576 580 732
https://szkrabwita.pl/
fb/SkupSprzedazWozkowDzieciecychSlask/

Maurycy Krokos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *