Kurtki czy żakiety dla puszystych?

Kiedy nadchodzi jesień zawsze stajemy przed dylematem co będzie lepsze dla kobiety puszystej: żakiet czy kurtka. To czy bardziej funkcjonalne okażą się kurtki czy żakiety dla kobiet puszystych, zależy od tego, jak wygląda nasze codzienne życie i od… pogody.

Przede wszystkim powinniśmy najpierw zastanowić się jakie są zalety kurtek, a jakie żakietów.
Od dawien dawna kurtkę zakładało się po to, by chroniła ona przed wiatrem, chłodem i deszczem. Stąd wzięły się różne rodzaje kurtek, a każda z nich miała spełniać inne zadania. Np. kurtka skórzana przede wszystkim miała uchronić przed zimnem. Kurtka ortalionowa przed wiatrem i deszczem. Żakiet z kolei nie miał takiego zadania, a raczej przeznaczony był dla kobiet puszystych, które chciały wyglądać elegancko i dystyngowanie.

Dziś jednak funkcje kurtek i żakietów mocno ewoluowały, ponieważ możemy spotkać ciepłe wełniane żakiety, które dają sporą dawkę ciepła, natomiast kurteczki np. z skóry mogą być tak modne i eleganckie, że nie jeden żakiet będzie przy niej wyglądać niekorzystnie.

Dlatego zamiast zastanawiać czy potrzebna będzie nam kurtka, czy żakiet powinniśmy pomyśleć jak wygląda nasze życie codzienne i w jakich głównie sytuacjach będziemy wykorzystywać nasz żakiecik albo kurteczkę.

Jeżeli dojeżdżamy do pracy czy szkoły samochodem, to z pewnością lepiej sprawdzi się żakiet, bo wówczas pogoda nam nie straszna. Możemy sobie wtedy pozwolić na szyk i elegancję zakładając wygodny żakiecik.

Lecz kiedy musimy czekać na przystanku na autobus lub tramwaj, a do tego pada deszcz, to niezastąpiona będzie kurtka i to najlepiej z materiału nieprzemakalnego.

KURTKA DŁUGA CZY KRÓTKA?

Zastanawiając się czy dla kobiety puszystej lepsza będzie kurtka krótka czy długa musimy wziąć pod uwagę to, kiedy będziemy ją nosić. Kurtka długa na pewno dostarczy nam więcej ciepła, lecz na przykład wsiadając do samochodu raczej nie ułatwi nam życia. Tutaj raczej przydatna będzie krótka kurtka.

Sklep Betina
Tychy, ul. Kościuszki 48
697 696 951
fb/Betina odzież dla pań puszystych Tychy

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *