Jakie rośliny sadzimy w kwietniu?

Kwiecień to czas, kiedy ogrody budzą się do życia po zimowej drzemce, a my możemy cieszyć się pracą wśród kwitnących roślin. Jeśli zastanawiasz się, jakie rośliny warto sadzić w tym miesiącu, zapraszamy do Gospodarstwa Ogrodniczego Krzysztofa Świerkota w Pszczynie, na ulicę Słoneczną 7, gdzie znajdziesz bogaty wybór roślin idealnych na ten czas roku.

Kwiaty wiosenne: Kwiecień to czas na posadzenie wielu wspaniałych kwiatów wiosennych, które dodadzą koloru i życia Twojemu ogrodowi. Wybierz spośród krokusów, narcyzów, tulipanów, czy pierwiosnków, które będą cieszyć Cię swoim pięknem przez cały sezon.

Warzywa: Jeśli chcesz cieszyć się świeżymi warzywami z własnego ogrodu, kwiecień to dobry czas na posadzenie wielu gatunków. Pomidory, papryka, cukinia, czy rukola – to tylko kilka z roślin, które możesz zacząć sadzić w tym miesiącu, przygotowując się na obfite letnie zbiory.

Drzewa owocowe: Jeśli marzysz o pysznych owocach prosto z ogrodu, kwiecień to doskonały czas na posadzenie drzew owocowych, takich jak jabłonie, grusze, czy śliwy. Wybierz odmiany odpornie na nasze warunki klimatyczne, a już niedługo będziesz delektować się świeżymi owocami prosto z drzewa.

Krzewy ozdobne: Kwiecień to także czas na sadzenie różnorodnych krzewów ozdobnych, które będą pięknie wyglądać w Twoim ogrodzie przez cały sezon. Hortensje, róże, czy lilaki – to tylko niektóre z roślin, które możesz teraz sadzić, przygotowując swój ogród na wspaniałe letnie widoki.

Nie czekaj! Odwiedź Gospodarstwo Ogrodnicze Krzyszto Świerkot w Pszczynie, ul. Słoneczna 7, i skorzystaj z bogatej oferty roślin na kwiecień. Nasz fachowy personel służyć będzie Ci pomocą i radą przy doborze roślin odpowiednich dla Twojego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *