Orteza czy stabilizator? Czym się różnią? Co wybrać?

Gdy mamy do czynienia z kontuzją lub problemem ortopedycznym, często słyszymy terminy „orteza” i „stabilizator”. Ale czym tak naprawdę się różnią i który z nich wybrać? Odpowiedź na te pytania może być kluczowa dla poprawy komfortu życia i przywrócenia sprawności.

Orteza: Orteza to urządzenie medyczne, które ma na celu wspieranie, stabilizowanie lub korygowanie części ciała. Może być wykonana z różnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, metal czy elastyczne tkaniny. Ortezy stosuje się zwykle w przypadku kontuzji, zwichnięć, nadwyrężeń lub do korygowania wad postawy. Ich główną funkcją jest wsparcie i stabilizacja danego obszaru ciała, co pomaga w leczeniu i rehabilitacji.

Stabilizator: Stabilizator to bardziej elastyczne i lżejsze urządzenie niż ortez. Służy głównie do stabilizacji stawów, zwłaszcza w trakcie aktywności fizycznej. Stabilizatory są często stosowane w profilaktyce kontuzji, ale mogą również pomagać w przypadku drobnych urazów lub bólu stawów. Ich główną zaletą jest to, że zapewniają wsparcie bez ograniczania ruchu w takim stopniu, jak to ma miejsce w przypadku ortez.

Co wybrać? Wybór między ortezą a stabilizatorem zależy głównie od rodzaju kontuzji, stopnia potrzebnego wsparcia oraz aktywności, którą chcemy wykonywać. W przypadku poważniejszych urazów lub potrzeby korekcji postawy lepiej jest skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, który pomoże wybrać odpowiednie urządzenie.

Sklep Medyczny Max-Med w Łaziskach Górnych, ul. Dworcowa 37a Jeśli szukasz wysokiej jakości ortez czy stabilizatorów, zapraszamy do naszego sklepu medycznego Max-Med!

Oferujemy szeroki wybór produktów ortopedycznych, w tym również profesjonalne doradztwo przy doborze odpowiedniego sprzętu. Zadzwoń pod numer tel. 32 736 76 81 lub odwiedź nas osobiście, aby uzyskać więcej informacji i znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zadbaj o swoje zdrowie i komfort już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *