Firany, zasłony, obrusy z Łazisk Górnych.

Moda na w pełni odsłonięte okna powoli przemija. Coraz częściej wracamy do firanek i zasłon, zwracając uwagę na trendy kolorystyczne oraz wzornicze.

Wybór odpowiedniej dekoracji okiennej nie jest łatwym zadaniem. Mnogość wzorów, kolorów, różnorodność tkanin i rozwiązań dekoracyjnych mogą przyprawić każdego o zawrót głowy. Stojąc przed dylematem „co wybrać?” powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników: funkcjonalność, charakterystykę pomieszczenia oraz kolorystykę i styl wnętrza.

Funkcjonalność.
Jeżeli zamierzeniem jest zasłonięcie okien przed pro-mieniami słonecznymi czy wzrokiem sąsiadów odpowiednim rozwiązaniem będą zasłony. Firany natomiast sprawdzą się w pokojach ciemnych jeżeli zamysłem jest rozjaśnienie pomieszczenia i/lub odsłonięcie widoku za oknem. W przypadku gdy zasłony i firany mają pełnić funkcję dekoracyjną dobrym pomysłem będzie ich połączenie.


Charakterystyka pomieszczenia.
Bardzo istotnym kryterium dopasowania firan czy zasłon są właściwości pomieszczenia, czyli wielkość wnętrza i okien oraz nasłonecznienie. Jeżeli mamy do czynienia z małymi pokojami i oknami nie powinnyśmy wybierać ciężkich tkanin, czy zbyt długich zasłon, ponieważ zmniejszają optycznie ściany. W pokojach ciemnych natomiast lepiej sprawdzą się zwiewne, jasne firanki, niż grube zaciemniające materiały.


Kolorystyka i styl.
Przy wyborze wystroju okna powinniśmy kierować przede wszystkim kolorystyką i stylem wnętrza. Dekoracje okienne powinny nawiązywać charakterem do wnętrza i podkreślać styl, w jakim urządzony jest salon, kuchnia czy jadalnia. Żeby nadać lekkości pomieszczeniu najlepiej wybrać zwiewne tkani-ny i firany. Romantyczne wnętrze natomiast podkreślimy za pomocą wzorzystych, kwiecistych wzorów i pastelowych barw materiałów.

Salon to szczególne miejsce – spędzamy w nim większość czasu z rodziną, przyjaciółmi, przyjmujemy gości. Urządzenie stylowego wnętrza nie jest proste, więc warto przemyśleć właściwy dobór dodatków. Niezależnie jednak czy nasz salon urządzony jest w stylu minimalistycznym, tradycyjnym czy glamour, zasłony i firany będą uniwersalnym akcesorium, w które warto zainwestować.gdzie kupić?
Gdy rynek zalewany jest wątpliwej jakości chińskimi produktami, warto odwiedzić polską Firmę Adwiol , która znajduje się w Łaziskach Górnych przy ul. Wyrskiej 20.
Zakład ten działa już od 2002 roku i zajmuje się produkcją i sprzedażą: obrusów plamo-odpornych, firan, koców, ręczników, ścierek, prześcieradeł, pościeli, poszewek, czy tkanin – zarówno w hurcie jak i detalu. Firma posiada własną drukarnię tkanin. Właściciele Firmy Adwiol serdecznie zapraszają!
Artykuł reklamowy

Łaziska Górne, ul. Wyrska 20
Tel.501 228 950
biuro@adwiol.com.pl
www.adwiol.com.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *