Ból szczęki i głowy..Dlaczego warto skonsultować się z fizjoterapeutą stomatologicznym?

Fizjoterapia stomatologiczna jest nie tylko niezbędnym elementem leczenia stomatologicznego i ortodontycznego, ale pomaga też z przypadłościami takimi jak migreny, bruksizm, szczękościsk i wady zgryzu. Siedzący tryb pracy i stres, częste żucie gumy, i zabiegi chirurgiczne mogą być przyczyną migrenowych bólów głowy, a także bólów żuchwy i szyi.

Coraz więcej osób skarży się szczególnie na „ból z tyłu głowy”. Są to dolegliwości, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, a przyjmowanie środków przeciwbólowych nie pomoże Ci wyeliminować przyczyny problemu.
To właśnie w takich przypadkach warto zgłosić się do fizjoterapeuty stomatologicznego, który znajdzie źródło bólu, a następnie przez terapię manualną i indywidualnie dobrane ćwiczenia pomoże Ci rozluźnić okolice głowy, szyi i stawu skroniowo-żuchwowego w szczególności, przywracając jego prawidłową pracę.

Pacjenci często też zgłaszają problemy takie jak problemy z żuciem i przełykaniem, szumy w uszach czy trzaski i trzeszczenia w stawach żuchwy. Pozornie mogą się to wydawać problemy mało istotne, jeśli się już do nich przyzwyczaimy. Warto jednak skonsultować je ze specjalistą, zanim staną się uporczywe.
Częstą przyczyną bólu głowy jest też bruksizm, czyli nawykowe zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi – wiele pacjentów nie jest nawet świadomych, że robi to w nocy i dlatego budzimy się z bólem. Być może masz już miękką nakładkę, która ma pomóc z tą dolegliwością. Ale znów, to nie rozwiązuje źródła problemu. Zamiast tego, fizjoterapeuta zaproponuje Ci m.in. techniki aktywnego rozluźniania mięsni i masaż tkanek głębokich.
Ważnym elementem diagnostyki bólu jest nie tylko wywiad z pacjentem przeprowadzony przy pierwszej wizycie, ale również badanie obszaru bólowego.

Więc jeżeli odczuwasz którąkolwiek ze wspomnianych dolegliwości, umów się na konsultację: 513 260 055.
Ps. Jesteśmy w Mikołowie przy ulicy św. Wojciecha 2c, naprzeciwko Starego Kościółka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *