Jak dobrać poduszkę dla dziecka?

Współcześnie wciąż wzrasta świadomość, ze zdrowy a co więcej regenerujący sen w bardzo dużym stopniu wpływa na nasz komfort fizyczny i psychiczny w ciągu całego dnia. Dbamy, więc aby nasze dzieci spały zdrowo, doskonale się czuły, a świetnie pomaga nam w tym poduszka ortopedyczna.

Od czwartego roku życia.

Coraz więcej osób na całym świecie zdaje sobie sprawę, że poduszki ortopedyczne stanowią bardzo istotny element, jeśli chodzi o troskę o własny kręgosłup. Zalecane, więc jest, przez najlepszych lekarzy na całym świecie, aby już dzieci, które ukończyły czwarty rok życia, spały w celach profilaktycznych na tego typu poduszkach. Niestety bardzo często zdaża się że nie wiemy, jak dobrać poduszkę dla dziecka, by należycie spełniała swoją funkcję. Właściwie dobrana poduszka sprawia, że kręgosłup dziecka jest odciążony, a tym samym ma on możliwość właściwego odpoczynku, którego nie gwarantuje mu sen na tradycyjnej poduszce. Warto, więc wybrać poduszkę dla dziecka nie szczędząc na kosztach, ponieważ najważniejsza jest jej konstrukcja i wkład(wypełnienie), z jakiego została stworzona. 

Jak odpowiednio kupić poduszkę dla dziecka?

Przede wszystkim wybierając poduszkę ortopedyczną dla naszej pociechy, powinniśmy zastanowić się, w jakiej pozycji najczęściej śpi. Jest to bardzo istotne, ponieważ poduszka musi wypełnić przestrzeń pomiędzy głową a materacem w taki sposób, żeby nie miało miejsca wyginanie się kręgosłupa. Każda prawidłowo wyprofilowana poduszka ortopedyczna podpiera część szyi dziecka, a tym samym ma ono zapewniony pewny i komfortowy sen.

Należy jednak pamiętać że pierwsze noce przespane na poduszce ortopedycznej mogą okazać się raczej niekomfortowe, należy pilnować aby dziecko nie zniechęciło się w tym czasie do nowej poduszki. Niezwykle ważnym elementem jest także wypełnienie poduszki ortopedycznej, ponieważ musi być wykonana z doskonale elastycznego materiału. Taki materiał dostosowuje się do ciężaru głowy dziecka, zaś, kiedy nacisk ustępuje wraca do swego pierwotnego kształtu. Najlepsze są, więc poduszki wykonane z pianki termo-elastycznej, albo też z delikatnego lateksu. Pamiętać należy jednak, że nie mogą być one zbyt twarde, gdyż dziecko nie będzie się na nich dobrze i komfortowo czuło.

Salon Materacy i Mebli Mój Sen
Tychy al. Niepodległości 2
Tel. 694 079 694
www.mojsen.pl
fb/salonmojsen

Mateusz Dąbrowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *