Jak wybrać stylowy rower dla kobiety?

We współczesnym świecie rower przestał być już tylko i wyłącznie środkiem transportu. Producenci prześcigają się we wprowadzaniu innowacji, nowoczesnym designie i funkcjonalności swoich rowerów. Szczególnie widocznie staje się to jeśli przyjrzymy się bliżej ofercie jednośladów dla pań. 

Rower może być bowiem modnym dodatkiem, który podkreśli naszą kreacje i doda nam stylu. Ostatnim trendem są rowery retro, wyposażone jednak w nowoczesne dodatki jak przerzutki, amortyzowane siodełka czy też oświetlenie ledowe. Panie przede wszystkim kupują oczami. Sam wygląd to jednak nie wszystko, w poniższym poradniku postaram się omówić rzeczy na które warto zwracać uwagę, kupując stylowy rower dla pani. 

Przeznaczenie roweru

 Można by pomyśleć że rowery są zwyczajnie rowerami i podzielić je można na damskie, męskie i dziecięce. Nic bardziej mylnego. Oprócz popularnego podziału na rowery miejskie i trekkingowe, istnieje jeszcze szereg innych przystosowanych do uprawiania odpowiedniego sportu. Musimy więc przede wszystkim zastanowić się do czego służył nam będzie rower. Jeśli będziemy jeździć głównie po mieście, szukajmy rowerów miejskich. To głównie w tej kategorii znajdziemy szereg jednośladów stylizowanych na retro styl. Jeśli planujemy również wypady za miasto i będzie nam się zdarzać poruszać drogami gruntowymi wybierzmy rowery trekkingowe. Wyposażone w amortyzację, będą efektywnie niwelować nierówności terenu, a wąski profil opony pozwoli na płynną i lekka jazdę po asfalcie i utwardzonych nawierzchniach. Jeśli nasze przejażdżki rowerowe są czysto rekreacyjne, to powinniśmy zainteresować się głównie tymi typami rowerów. Poniżej postaram się je dokładniej omówić i przedstawić ich wady oraz zalety.

 Rowery miejski

 Jak już wcześniej wspominałem rowery tego typu charakteryzują się wygięta ramą dostosowaną do budowy ciała Pań. Łukowata rama ułatwia wsiadanie, oraz sprawia że panie będą mogły komfortowo korzystać z roweru nawet w sukience czy spódnicy. Liczne wsiadanie i zsiadanie z roweru w ruchu miejskim nie jest uciążliwe, a nowoczesna lekka, aluminiowa konstrukcja sprawi że bez problemu każda pani poradzi sobie ze zniesieniem roweru do piwnicy lub z wniesieniem go po schodach. Rower miejski co prawda wymusza wyprostowaną pozycje, co może być nie komfortowe w trakcie długiej jazdy, jednak nie powinno sprawiać to problemu nawet przy sporadycznych wypadkach za miasto. Nowoczesne rowery miejskie oprócz wyglądu nie posiadają cech swoich protoplastów. Często wyposażone są w markowy osprzęt takich firm jak shimano czy Nexus.

 Rower trekkingowy

 Jest to konstrukcja łącząca w sobie cechy roweru miejskiego, oraz wyczynowego. To odpowiedni rower dla kobiety, która planuje regularne wypady za miasto i dłuższe rowerowe wycieczki. Wersje damskie tej odmiany roweru, również posiadają obniżona ramę i cechują się dużo większym komfortem jazdy oraz wygodą użytkowania. Ponadto są dużo bardziej uniwersalne. Dzięki amortyzacji dobrze radzą sobie nawet na polnych wyboistych drogach. Szeroki wybór akcesoriów, w tym sakwy na ramę i bagażnik sprawia że bez trudu spakujemy wszystkie rzeczy potrzebne nam w trakcie jazdy.

 Jaki model wybrać?

 Niestety, mało kto może sobie pozwolić na posiadanie kilku rowerów dopasowanych do każdej sytuacji. Wybierając rower będziemy musieli pójść na kompromis. Nasz wybór powinno przede wszystkim determinować to, w jakim terenie głównie będziemy się poruszać. Nie zapominajmy że rower trekkingowe sprawdzi się nawet w mieście, a rowerem miejskim bez obaw możemy wybrać się w lekki teren. Wybieramy więc mądrze, pamiętając że każdy rower można spersonalizowane dodatkami, jak na przykład stylowe wiklinowe koszyki. 

Sklep Rowerowy Tomasz Urzoń
Bieruń, ul. Warszawska 293
Tel. 663775458

Paweł Koz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *