Okulary przeciwsłoneczne – praktyczne i modne

Wiele osób nie docenia roli, jaką spełniają w kreowaniu stylu i mody różnego rodzaju akcesoria. Jednym z takich dodatków są okulary przeciwsłoneczne. W sezonie wiosenno-letnim warto wykorzystać te elementy, by nie tylko osłonić oczy przed szkodliwym działaniem słońca, ale także by uczynić swój wizerunek kompletnym.

Moda na okulary

Okulary, nie tylko przeciwsłoneczne, są dodatkiem pożądanym przez bardzo wiele osób. W przeciwieństwie do tych, którzy ze względu na wady wzroku są zmuszeni do ich noszenia, niektórzy decydują się na zakup okularów „zerówek”. Są one przeznaczone dla amatorów okularów, którzy nie cierpią na żadną wadę wzroku, nie potrzebują więc szkieł korekcyjnych. Tego typu okulary cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

Okulary przeciwsłoneczne w praktyce

Jak sama nazwa wskazuje, okulary te mają zabezpieczać oczy przez silnym działaniem promieni słonecznych. Dzięki soczewkom wyposażonym w filtr UV, UVA,UVB i UVC są naprawdę funkcjonalnym wynalazkiem, który można wykorzystać w wielu sytuacjach. Sprawdzą się zarówno w trakcie spacerów, jazdy na rowerze czy prowadzenia samochodu. Dodatkowo, właśnie z myślą o kierowcach, wędkarzach czy sportowcach powstały okulary ze szkłami polaryzacyjnymi. Ne tylko zapewniają one ochronę przed promieniami UV, ale także redukują odblaski, poprawiają kontrast oraz ogólny komfort widzenia.

Okulary przeciwsłoneczne w modzie

Chociaż takie okulary pełnią bardzo pożyteczną funkcję, można powiedzieć nawet, że poprawiają bezpieczeństwo osób, które noszą je w słoneczne dni, nie można zapominać o roli, jaką pełnią w modzie. Nie bez powodu znajdują się one w kolekcjach najsławniejszych projektantów mody, którzy wciąż doceniają je, jako stylowy dodatek. Wart tez dodać, że w parze z funkcjonalnością okularów idzie także ich różnorodność.

Okulary w różnym stylu

W związku z tym, że nie każdy model okularów pasuje do każdego typu urody, możemy wyróżnić różne ich kształty. I tak znajdziemy okulary prostokątne, owalne oraz okrągłe, a także tzw. kocie oczy, aviatory czy kultowe i wciąż popularne modele typu Wayfarer. Dla formalności wspomnijmy jeszcze o samych oprawkach, które poza kształtem, wyróżniają się także różnorodnością pod względem kolorów i dekoracyjnych wzorów.

Jeżeli jeszcze nie zaopatrzyliśmy się w okulary przeciwsłoneczne, najwyższy czas to zrobić. Co prawda do lata pozostało jeszcze trochę czasu, ale mimo to warto już teraz rozejrzeć się za odpowiednim modelem.

Orzesze, ul. Rybnicka 4
500 412 569
emoptyk@interia.pl
www.em-optyk.pl
facebook/EM-Optyk

źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *