Badanie wzroku – dlaczego jest ważne i jak często je robić?

Jakiekolwiek niepokojące objawy, które znacząco wpływają na pogorszenie wzroku, powinny być ‎natychmiast zbadane przez odpowiednio wykwalifikowanego specjalistę.

http://www.em-optyk.pl/

Bardzo dobrze jest także ‎regularnie poddawać wzrok badaniom, aby wykluczyć prawdopodobieństwo rozwijania się ‎jakichkolwiek dolegliwości, które mogą mieć niezbyt korzystny wpływ na zdrowie.

Jak często wykonywać badania wzroku? Każda osoba może posiadać swoją własną odpowiedź na ‎to pytanie, jednak zawsze należy uwzględnić kilka podstawowych czynników, które decydują o ‎większej lub mniejszej konieczności zwrócenia uwagi na wzrok. Zalicza się do nich między innymi ‎występowanie innych chorób i dolegliwości(na przykład cukrzycy i nadciśnienia), które bardzo ‎często posiadają negatywny wpływ na funkcjonowanie oczu. Bardzo ważne jest także ‎uwzględnienie wszystkich regularnie przyjmowanych od dłuższego czasu leków – im jest ich ‎więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że wcześniej czy później wzrok stanie się ‎zdecydowanie słabszy. Czynniki, które powinny sprzyjać dość częstemu wykonywaniu badania ‎wzroku to także: noszenie okularów bądź soczewek kontaktowych, przygotowywanie się do ‎zabiegu operacyjnego oraz wykonywanie obowiązków zawodowych, które wymagają częstego ‎kontaktu z komputerem.

http://www.em-optyk.pl/

Z reguły zaleca się osobom dorosłym wykonywanie badania wzroku raz do roku lub raz na dwa lata. ‎Nie oznacza to jednak, że nie można poddawać mu się zdecydowanie częściej. Jeżeli tylko pojawią ‎się jakiekolwiek zauważalne, niezbyt korzystne zmiany, najlepszym rozwiązaniem będzie jak ‎najszybciej poinformować o tym lekarza, w celu wyeliminowania nieprzyjemnych zjawisk. Osoby ‎starsze, powyżej sześćdziesiątego roku życia, a także dzieci, powinny umawiać się na wizytę z ‎okulistą przynajmniej dwa razy na rok. Nie jest to jednak zasadą. Zawsze najlepiej jest zapytać się ‎lekarza o częstotliwość wizyt, aby zagwarantować sobie możliwie jak najlepszą opiekę z jego strony ‎i jednocześnie tylko i wyłącznie pozytywne efekty leczenia.

http://www.em-optyk.pl/


Specjalista zawsze wykonuje odpowiednie badania ogólne, mające na celu określenie zmian ‎zachodzących w obrębie oczu, a także, jeżeli tylko zachodzi taka potrzeba, badania dokładniejsze, ‎pozwalające na ukierunkowanie leczenia oraz wybranie odpowiednich metod, które pozwolą danej ‎osobie możliwie jak najdłużej cieszyć się prawidłowym widzeniem.‎

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *