Kamienny dywan – piękna nawierzchnia w ogrodzie i przed domem

W ofercie najlepszych firm aranżujących ogrody i otoczenie wokół domu pojawiły się kamienne dywany. Wygodne, antypoślizgowe kamienne nawierzchnie pozwalają na tworzenie finezyjnych wzorów, i stanowią trwałe rozwiązanie, odporne na warunki atmosferyczne, a do tego dosyć łatwe w utrzymaniu w czystości. 

Konsumenci szukają coraz to nowszych rozwiązań. Układanie kostki brukowej wokół obejścia daje pewność solidnej nawierzchni, ale w żaden sposób nie wyróżnia domu spośród innych. Jaką więc nawierzchnię zastosować?

Ścieżki wysypane drobnymi kamykami wyglądają malowniczo, i są dość łatwe w przygotowaniu, jednakże problem stanowi tu trwałość. Kamyki są wymywane przez deszcz, a zwierzęta domowe łatwo mogą zniszczyć dróżki wysypane grysikiem.
Modne niegdyś chodniki już dawno odeszły w zapomnienie – nudne betonowe płyty nie są brzydko zarastają chwastami i mchem.
Podkłady drewniane dodają uroku każdemu ogrodowi, ale nie są wygodne w użytkowaniu, a i im może zaszkodzić mróz.

Zupełnie nowym rozwiązaniem jest kamienny dywan. Kamienna nawierzchnia wygląda w naturalny sposób, jest trwała, odporna na warunki atmosferyczne, a do tego ma właściwości antypoślizgowe. Ale w jaki sposób te kamyki trzymają się w kupie? Specjalne bezpieczne żywice sklejają je ze sobą, tak, by nie było możliwe uszkodzenie nawierzchni kamiennego dywanu ani przez zwierzęta, ani przez silne deszcze, ani przez mrozy czy nieprzyjazne warunki atmosferyczne. Co więcej, kamienny dywan jest odporny na uszkodzenia mechaniczne w ogromnym zakresie, można z niego robić nie tylko ścieżki w ogrodzie, ale także podjazdy do garażów, czy wręcz chodniki na deptakach miejskich.

Kolejną zaletą kamiennych dywanów jest łatwość w utrzymaniu czystości. Do sprzątania wystarczy myjka ciśnieniowa i nawierzchnia zawsze wygląda jak nowa.
Instalatorzy kamiennych dywanów mogą z kolorowych kamyków tworzyć niepowtarzalne wzory – jak na prawdziwych dywanach. Takie rozwiązanie otwiera szerokie pole dla naszej wyobraźni – na kamiennej nawierzchni mogą pojawić się motywy florystyczne, napisy, a także każde inne, które klienci sobie wymarzą.

Polecam trwałe i wygodne, a przede wszystkim niedrogie kamienne dywany, jako alternatywę dla kostki brukowej, czy innych nawierzchni wokół domu czy firmy.

Kobiór ul. Rodzinna 37
Tel. 797 829 838
https://www.profilexpert.pl/
fb/Profilexpert

Marcin Pawelec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *