Podróż do Zaczarowanej Krainy

Domowa atmosfera, praca w kilkuosobowych grupach, kameralny wystrój wnętrz, ale przede wszystkim umiejętność dostrzegania indywidualnych potrzeb dziecka i wspomaganie jego rozwoju. To najważniejsze zasady, dzięki którym maluchy czują się w Zaczarowanej Krainie jak w domu.

http://www.zaczarowanakraina.pl

Pierwsza placówka Zaczarowanej Krainy, żłobek dla dzieci od piątego miesiąca do trzeciego roku życia, powstała dekadę temu w Mikołowie. – Dziesięć lat temu, kiedy moja córka miała niespełna rok okazało się, że w miejskim żłobku zabrakło dla niej miejsca. Poznałam wtedy także wiele innych rodzin, które miały podobny problem – wspomina Katarzyna Juranek, właścicielka, która postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i założyć własny żłobek. – Trzy lata temu pojawił się w Orzeszu drugi oddział. – Przez te wszystkie lata niewiele się zmieniło, cały czas zapotrzebowanie wśród rodziców jest ogromne. Dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, rozpoczęłam starania o otwarcie kolejnego oddziału w Mikołowie – wyjaśnia Katarzyna Juranek. – W trzeciej placówce Zaczarowanej Krainy, a drugiej w Mikołowie, przy ulicy Skalnej 12, realizujemy projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „UTWORZENIE I FUNKCJONOWANIE ŻŁOBKA AKADEMIA MALUCHA „ZACZAROWANA KRAINA” W MIKOŁOWIE – ODDZIAŁ II”.

http://www.zaczarowanakraina.pl

Głównym celem projektu jest poprawa dostępności usług opiekuńczych dla dzieci do trzeciego roku życia w gminie Mikołów poprzez utworzenie i zapewnienie funkcjonowania żłobka „Zaczarowana Kraina” w Mikołowie przez okres co najmniej 12 miesięcy, począwszy od 1 października 2020
roku. Projekt ma zadanie złagodzenie problemu niedostatecznej oferty placówek opiekuńczych dla dzieci do lat 3 w powiecie mikołowskim, który przyczynia się do trudności w godzeniu życia zawodowego i prywatnego osób wychowujących małe dzieci. Obszerne informacje dotyczące pro
jektu znajdują się na stronie www. zaczarowanakraina. com w załadce „Mikołów”. UWAGA! Nabór wniosków tylko do 31 sierpnia 2020 r. – rodzice nie płacą czesnego! Tylko wyżywienie!

Na co mogą liczyć rodzice, przyprowadzając swoje dziecko do Zaczarowanej Krainy? – Pierwsze lata życia to szczególny czas dla każdego dziecka. Dlatego ważne jest, aby zapewnić mu wtedy jak najlepsze warunki rozwoju – tłumaczy Dorota Nowak, ciocia – bo tak przez dzieci nazywane są opiekunki, z placówki w Orzeszu. – Stosujemy najlepsze i sprawdzone metody podczas zabawy oraz pracy z maluchami. Dbamy zarówno o ich rozwój ruchowy, jak i emocjonalny oraz intelektualny – dodaje Agnieszka Kotyczka z oddziału w Mikołowie. Zabawy w Zaczarowanej Krainie to przede wszystkim nauka przez zmysły: wzrok, słuch, dotyk, węch czy smak. Ich rozwój ma fundamentalny wpływ na rozwój ośmiu najważniejszych rodzajów dziecięcej inteligencji: językowej, matematyczno-logicznej, wizualno-przestrzennej, muzycznej, społecznej, refleksyjnej, ruchowej i przyrodniczej. Dzięki temu rodzice mogą być pewni, że oddają swoje dzieci w dobre ręce.
Artykuł partnera

Zaczarowana Kraina
Mikołów ul. Plebiscytowa 34
Mikołów ul. Skalna 12
Orzesze ul. Gliwicka 12
Tel. 602 741 180

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *