Czym się kierować wybierając oprawki do okularów?

Wybór stylowych oprawek do okularów z całą pewnością może okazać się decyzją kluczową dla naszego wyglądu. Czym kierować się dokonując ich wyboru? O czym warto pamiętać?

Jakie powinny być nasze okulary?

Pamiętajmy o kilku podstawowych regułach:

  • kształt naszych okularów powinien kontrastować z kształtem twarzy,
  • rozmiar oprawek powinien pasować do rozmiaru twarzy,
  • oprawki powinny eksponować cechy naszego wyglądu.

Oprawki a kształt twarzy

To, czy okulary będą na nas dobrze wyglądać uzależnione jest od odpowiedniego dopasowania ich do kształtu naszej twarzy:

  • dla twarzy owalnej zalecane są oprawki, których wielkość zbliżona jest do jej szerokości,
  • w przypadku twarzy podłużnej sprawdzą się oprawki o wąskim mostku,
  • twarz okrągła to prostokątne oprawki, wydłużające optycznie twarz,
  • wąskie oprawki o owalnym kształcie sprawdzą się w przypadku twarzy prostokątnej,
  • Twarz trójkątna, z trójkątem skierowanym w dół najlepiej wyglądać będzie w wyraźnie zaakcentowanych oprawkach (tzw. kocich),
  • Twarz trójkątna, z trójkątem skierowanym ku górze z kolei to twarz idealna do prostokątnych oprawek z wolnym dołem.

Jakość wykonania

Podobnie jak w wielu innych przypadkach, jakość oprawek także ma znaczenie. Dlatego warto przemyśleć rodzaj materiału, z którego mają być zrobione. Najpopularniejsze są oprawki metalowe, w których skład wchodzi odpowiednia mieszanka różnego rodzaju metali, jak na przykład tytan, czy stal szlachetna. Plastikowe są natomiast z pewnością lżejsze i trwalsze na złamania. Jednak przez niszczący wpływ wysokiej temperatury, po roku tracą często swoje właściwości plastyczne i konieczna jest wtedy ich wymiana. Dla użytkowników bardziej wymagających dostępne są oprawki ze skóry, drewna lub z metali szlachetnych. Możliwości jest wbrew pozorom całkiem sporo i każdy znajdzie coś dla siebie.

Najważniejsze jest jednak, abyśmy dobrze czuli się w naszych okularach. Dlatego przed zakupem warto udać się do optyka, aby przymierzyć różne ich rodzaje i wybrać dla nas odpowiedni. Dobrym rozwiązaniem może być także wizyta w optycznym salonie stacjonarnym, w których dostępna jest szeroka oferta oprawek, dopasowanych do różnych potrzeb i zasobności portfela.

Dokładnie analizując dostępną ofertę bez wątpienia uda nam się wybrać oprawki stylowe, wygodne i dobrze na nas wyglądające.

Salon optyczny Kate
Lędziny , ul.Hołdunowska 7
Tel. 32 2166572
Fb/SalonOptycznykate

Monika Dywijska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *