Zawiasy niewidoczne to ciekawa i wytrzymała alternatywa

Wszyscy wiemy, jak wyglądają zawiasy… a skąd? Bo po prostu je widać. Mechanizm wystaje obok skrzydła drzwi i możemy wyobrazić obserwować, jak działa. A co gdyby zawiasów nie było widać? Wówczas nie mielibyśmy dostępu do tylu danych po prostu obserwując ruch skrzydła. Jednak nie informacje tu chodzi, a o estetykę i wygląd – zawiasy niewidoczne to coś specjalnego!

Choć alternatywa to może złe słowo, bo powstanie zawiasów niewidocznych ma swoje poważne uzasadnienie, a wynika z różnicy między drzwiami bezprzylgowymi i przylgowymi. Czym są wspomniane rodzaje drzwi? Żeby wyraźnie to nakreślić, warto zacząć od tego drugiego rozwiązania, czyli drzwi przylgowych. Najłatwiej będzie powiedzieć, że wystarczy przejść się po mieszkaniu i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że takie drzwi dzielą nas od łazienki, że również nasze drzwi wejściowe to właśnie drzwi przylgowe. Charakteryzują się tym, że skrzydło drzwi „odstaje” od ościeżnicy w kierunku ich otwierania. Zazwyczaj obok skrzydła widzimy wówczas mechanizmy zawiasów. Z kolei drzwi bezprzylgowe niejako „chowają” się w ościeżnicy, dzięki czemu właściwie są umieszczone w ścianie. W tym przypadku również możemy zastosować normalne zawiasy, ale będą nieco psuły efekt, bo jednak zostaną jedynym wystającym elementem. I tutaj pojawia się temat tego artykułu, czyli zawiasy niewidoczne (nazywane również zawiasami 3d bądź zawiasami wpuszczanymi), które „chowają” się między skrzydłem drzwi, a ościeżnicą, dzięki czemu cała konstrukcja jest umieszczona w ścianie. 

Zawiasy niewidoczne są wytrzymałe i funkcjonalne

W zależności od modelu, tego typu chowane zawiasy zapewniają np. udźwig 25kg przy dwóch sztukach i 40kg przy sztukach trzech, a zdarzają się i mocniejsze, które udźwigną 80kg przy dwóch sztukach i 120kg przy trzech. Oczywiście drzwi bezprzylgowe stosuje się również w meblach, więc jeśli poszukujemy zawiasów niewidocznych do drzwiczek od szafki, to też możemy je znaleźć. Spotkać można również modele pozwalające choćby na otwieranie skrzydeł drzwi do kąta 180 stopni. Modeli jest naprawdę sporo, więc warto rozejrzeć się za takim, który spełni nasze oczekiwania.

Warto postawić na producenta z doświadczeniem

Poszukując zawiasów warto zwrócić się do profesjonalnych producentów, którzy wykorzystują najlepsze materiały, jak również wykorzystuje własne doświadczenie i know-how nabyty przez lata działania w branży. Dzięki temu mamy gwarancję, że zakupione zawiasy spełniają niezbędne normy i posiadają certyfikaty poświadczające ich skuteczność. Jeśli zamawiamy zawiasy przez internet, przed zakupem warto skonsultować się z obsługą sklepu, by upewnić się, że wybraliśmy model odpowiedni do naszych drzwi. Jeśli mamy do czynienia z niestandardowymi drzwiami (np. na łodzi), to niektórzy producenci oferują usługę wykonania zawiasów na zamówienie, dzięki czemu będziemy pewni, że będą pasować do wysłanych przez nas parametrów.

ARTOmeb Artur Żywot
Lędziny ul. Działkowców 2
Tel. 32 219 38 18
http://artomeb.pl/
fb/ARTOmeb

źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *