Wesele i Poprawiny na rynku w Pszczynie

Już 21 sierpnia na rynku w Pszczynie odbędzie się Wesele, a dzień później Poprawiny z Festiwalem Kulinarnym Chochla, Biesiadą Śląską oraz Muzyczne Spotkania Sąsiadów z Radiem Silesia. Dla gości gotować będzie między innymi uczestnik programu MasterChef Polska – Charles Daigneault.

Wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu. W tym roku będzie ono również jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na pszczyńskim rynku. W sobotę, 21 sierpnia odbędzie się zabawa, potańcówka i inscenizacja tradycyjnego śląskiego wesela. Nie zabraknie muzyki do tańca i dobrej kuchni, której będzie można skosztować przy specjalnie przygotowanym z tej okazji dużym stole.

Konkurs „Czar Młodych Par”

Tak jak podczas tradycyjnego wesela są momenty kulminacyjne, tak będzie również podczas pszczyńskiego Wesela na rynku. Jednym z takich punktów jest finał konkursu „Czar Młodych Par”. Odbędzie się on 21 sierpnia o godzinie 20.00, a zwycięska para otrzyma od organizatorów prezent w postaci weekendowej podróży do Książa, wraz z pobytem w hotelu, śniadaniem i zwiedzaniem zamku. Dodatkowe nagrody w postaci bonów o wartości do 2 tysięcy złotych i zmywarki gratis (do zamówienia kuchni) przygotował sponsor – Kuchnie Verle. 

Jak zgłosić się do zabawy? Wystarczy, że wspólnie z mężem lub małżonką przyjdziecie na rynek w Pszczynie w stroju ślubnym (panie młode w sukni ślubnej, a panowie młodzi w garniturze lub smokingu) i dostarczycie nagrany utwór, do którego wykonacie taniec. Zwycięzcę wybierze komisja na podstawie ocen: ogólnej prezencji, wykonania tańca oraz zgodności odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości współmałżonka.

Po dobrym i udanym weselu dzień później najczęściej wszyscy spotykamy się na poprawinach. I tak jak w prawdziwym życiu, tak na pszczyńskim rynku nie zabraknie tej tradycji. W niedzielę, 22 sierpnia zapraszamy pszczynian i nie tylko na kolejny dzień dobrej zabawy i wspaniałej kuchni, w tym z udziałem prawdziwego mistrza.

Od rana na pszczyńskim rynku odbywać będzie się Festiwal Kulinarny Chochla. Czekają nas liczne przysmaki, a szczególnie polecamy obserwować i podglądać wyczyny finalisty popularnego programu Masterchef – Charlesa Daigneaulta, który specjalnie na tę okazję przygotował pokaz gotowania.

O 13.30 rozpocznie się Biesiada Śląska z Krzysztofem Respondkiem i Orkiestrą Diverto. Oznaczać to może dużo tradycyjnej muzyki pochodzącej z naszego regionu. Od 16.30 zapraszamy na Muzyczne Spotkania Sąsiadów z Radiem Silesia.

Wcześniej tego dnia odbędzie się Intronizacja Króla Kurkowego i Obchody 25-lecia Okręgu Śląskiego Bractw Kurkowych. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Rozpocznie się ono w niedzielę o godzinie 9.00.

Wszystkie bieżące informacje oraz program wydarzeń znajdują się i będą zamieszczane na stronie internetowej Festiwalu – www.mojapszczyna.pl oraz profilu FB: www.facebook.com/festiwalmojapszczyna/.

źródło/UM Pszczyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *