Ciekawość rozwija myślenie

Dzieci nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak beztroskie życie prowadzą. Często wymyślają nieistniejące problemy, które w ich oczach są szalenie ważne. Człowiek jest ponoć tak skonstruowany, iż nigdy nie będzie w stu procentach zadowolony z siebie.

Jest to pewien rodzaju mechanizm obronny, który nakazuje nam ciągły rozwój. Dlatego właśnie wszystkie dzieci świata stale będą wymagały od siebie coraz więcej. Nasze pociechy najbardziej lubią naukę poprzez zabawę. Wszystko jedno, czy ma ona formę aktywności fizycznej, czy owa metoda jest spokojna i nie wymaga ruchu. Najważniejsze, aby w ciekawy sposób opowiadała o tym, co zamierzamy przekazać. Aby zapewnić dziecku dobrą stymulację i rozwój wcale nie musimy korzystać z usług firm zewnętrznych. Dobrym przykładem stymulacji są klocki Lego. Sklep, który je oferuje można znaleźć w każdym centrum handlowym. Wystarczy trochę naszych chęci i zaangażowania, a z pewnością poradzimy sobie nie gorzej, niż droga placówka. Grupowe zajęcia zorganizowane są alternatywą dla tych rodziców, którzy są zabiegani i nie mają wystarczająco dużo czasu, aby zająć się edukacją własnego dziecka.

 Do prowadzenia ciekawych lekcji z maluchem niezbędne są pomoce naukowe dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Przedszkolaki mają dużą potrzebę ruchu i nie potrafią skoncentrować uwagi na dłużej niż dwadzieścia- trzydzieści minut. Dlatego zabawy edukacyjne dla tej grupy dzieci powinny uwzględniać ich temperament i opierać się głównie na fizycznej aktywności. Starsi uczniowie nie potrzebują już biegania i skakania, dlatego będą o wiele bardziej zadowolone z lekcji, na których przekazywana wiedza poparta jest eksperymentami, np.: chemicznymi oraz z zakresu fizyki. Wbrew pozorom, zaopatrzenie się owe „pomoce naukowe” wcale nie jest trudne. Sklepy są zapełnione wszelkiego rodzaju grami edukacyjnymi, akcesoriami i zestawami do samodzielnej nauki.

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *