Wracamy z noworodkiem do domu

Każda ciężarna kobieta powinna już zawczasu przygotować się na pobyt w szpitalu, co wymaga skompletowania wyprawki – zarówno dla niej, jak i dla jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Z całą pewnością nie powinno się tego odkładać na ostatni moment, gdyż nigdy tak naprawdę nie wiadomo, w który dzień będzie miał miejsce poród. Zamiast gorączkowego pakowania walizki, można przygotować się do tego wydarzenia i zmniejszyć poziom stresu. Czego zatem będzie potrzebować młoda matka i jej podopieczny? 


Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka? 

Teraz czas na rzeczy potrzebne noworodkowi. Z pewnością warto zapakować pięć pieluszek tetrowych, paczkę pampersów, dwa małe ręczniki, kocyk, chusteczki nawilżające, cztery bluzki i cztery pajacyki, skarpetki i rękawiczki, pajacyk zimowy, dwie czapki, rożek i butelkę ze smoczkiem. Zaleca się także zapakować do walizki jakiś spray, który będzie służył do dezynfekcji miejsc intymnych oraz maść chroniąca przed odparzeniami pieluszkowymi i pomagająca w gojeniu sutków. Temperatura w szpitalach jest najczęściej wysoka i utrzymuje się na stałym poziome. Jeśli dziecko będzie przewożone ze szpitala do domu w okresie zimowym, to konieczne są: ciepły pajacyk, kombinezon zimowy, ciepła czapka i dodatkowy koc do fotelika. 


Bezpieczny powrót matki z niemowlakiem do domu 

Noworodek najczęściej zostaje wypisany ze szpitalu w drugiej czy trzeciej dobie, chyba że było to cesarskie cięcie, to wtedy w czwartej lub piątej dobie. Zwykle matka z dzieckiem wraca do domu samochodem, a więc konieczny jest fotelik samochodowy typu kołyska z grupy 0+ z atestem. Inną opcją jest gondola wózka wraz z systemem pasów. Dziecka nie można przewozić na rękach. W czasie podroży matka powinna siedzieć blisko dziecka, głaskać go i mówić do niego. Zwykle w aucie większość noworodków śpi. Należy uważać na przeciągi oraz na to czy dziecku nie jest za zimno lub za gorąco. Jeśli chodzi o ubiór, to dziecko powinno być ubrane tak samo, jak jego matka, dodając tylko jedną warstwę odzieży. Najlepiej sprawdzają się pajacyki i body oraz czapka bawełniana i lekki koc do przykrycia. Podczas podróży samochodem z noworodkiem nie należy włączać głośnej muzyki ani też mieć włączonej klimatyzacji na pełnej mocy.

babyland.pl
Tychy, ul. Sikorskiego 72 (Mercado Park Tychy)
Tel. 698 110 059
https://www.babyland.pl/
https://www.facebook.com/babylandpl-Tychy

Ania Wilczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *