Jesień w salonie kosmetycznym

W natłoku codziennych czynności nie powinno się zapominać o potrzebach skóry. Jesienią warto wybrać się do salonu kosmetycznego – nie tylko po pielęgnację, ale i po relaks. Jakie zabiegi warto mieć na uwadze o tej porze roku?

Czas mikrodermabrazji

Jedną z najpopularniejszych usług w gabinetach kosmetycznych jest mikrodermabrazja diamentowa, bezpieczny i bezinwazyjny zabieg złuszczania naskórka, polecany przy trądziku i rozszerzonych porach, ale nie tylko. Mikrodermabrazja jest skuteczną metodą w przypadku blizn, także tych potrądzikowych, jak i przebarwień. Zabieg powoduje złuszczanie naskórka, ale również wpływa regeneracyjnie, spłyca zmarszczki, zapewnia gładkość skóry. Dlaczego to właśnie jesień jest odpowiednim czasem do wykonywania mikrodermabrazji? Po zabiegu nie jest wskazana ekspozycja słoneczna, a skórę należy chronić kosmetykami z wysokim filtrem UV. To sprawia, że korzystniej jest dbać o cerę za pomocą mikrodermabrazji właśnie jesienią, choć warto wspomnieć, że polecana jest ona także wczesną wiosną.

Owocowe złuszczanie

Wiele osób borykających się z trądzikiem i rozszerzonymi porami chętnie korzysta z eksfoliacji kwasami owocowymi. Zaletą takiej eksfoliacji jest nie tylko efekt oczyszczonej, świeżej cery, ale również jej ładniejszy koloryt, optymalne nawilżenie skóry i gładkość. Podobnie jak w przypadku mikrodermabrazji tę usługę poleca się w okresie jesiennym, gdyż słońce świeci wówczas słabiej i krócej.

Zamykanie naczynek i zabiegi na naczynka

Po wakacjach skóra często jest nie tylko przesuszona, ale i widać na niej tzw. pajączki, czyli rozszerzone naczynka. Problem ten dotyczy osób o skórze wrażliwej i naczynkowej, która reaguje w ten sposób m.in. na intensywne opalanie, duże wahania temperatur (czyli również na mróz) i wiele innych czynników. Jeśli chcemy odpowiednio nawilżyć skórę, ukoić ją i wzmocnić naczynka, warto zapytać kosmetyczkę o zabiegi dedykowane właśnie cerze naczynkowej. Jesień jest odpowiednim czasem na zabiegi zamykania naczynek, np. za pomocą Lamprobe, urządzenia wykorzystującego technologię fal radiowych. Po zabiegu niewskazane jest opalanie się, zatem jeśli chcemy skutecznie pozbyć się „pajączków”, warto zrobić to właśnie jesienią.

Salon Kosmetyczny Dotyk Piękna
Pszczyna, ul. Szymanowskiego 23
Tel. 790 443 297
fb/Dotyk

Justyna Eversun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *