Nowy kolor oczu w dwie minuty

Kolorowe soczewki już od kilku lat królują na polskim rynku optyki. Są modne i łatwe w użyciu – wystarczy lustro, szybki kontakt z tęczówką i na świat patrzymy już z oczu o zupełnie innej barwie. Wybór jest szeroki, a instrukcja prosta.

Na taką wariację decydują się nie tylko panie, ale i panowie. Każdy kto chce odmienić swój wygląd, wprowadzić drobną ale od razu zauważalną zmianę decyduje się właśnie na takie szkła. „Do wyboru, do koloru” – w przypadku tego typu soczewek to określenie wydaje się najbardziej trafne. Co warto wiedzieć o kolorowych soczewkach kontaktowych?

Wzmocnij naturalną barwę

Kolorowe soczewki to bardzo szerokie pojęcie w branży optycznej. Nie są one rozumiane jedynie jako soczewki z innym barwnikiem. Na rynku istnieją szkła wzmacniające naturalną barwę oka. Jest to idealne wyjście dla wszystkich, którzy chcą pozostać przy naturalnym kolorze a jedynie go podkreślić. Często na takie szkła decydują się osoby o zbyt jasnej barwie oka – celem jest wówczas wzmocnienie naturalnego koloru. Taka soczewka jest w połowie przezroczysta i dlatego jej barwa idealnie uzupełnia naturalny kolor. Założenie takich soczewek sprawi, że nasze oczy będą większe i bardziej wyraziste.

Zmień kolor

Masz blond włosy i jasne oczy,  a może przeciwnie – Twoje włosy są czarne a oczy zielone? Jeżeli chcesz dopasować kolor oczu do włosów lub dokonać jakiejkolwiek innej, bardziej przełomowej zmiany w wyglądzie – pomyśl o kolorowych soczewkach. Chociaż są na prawdę niewielkie, potrafią dokonać bardzo dużej zmiany. Gama kolorów szkieł jest niezwykle różnorodna: od ciemnych barw po jasne błękity czy zielenie. oraz więcej firm optycznych oferuje również soczewki zmieniające kształt oka. Dzięki nim można uzyskać np. efekt modnych i bardzo kobiecych kocich oczu. Takie szkła posiadają specjalną obwódkę, a całość wykonana jest z materiałów bezpiecznych dla oka. Dostępne są również soczewki o bardzo oryginalnym kolorycie: fioletowe, czerwone a nawet z drukowanymi wzorkami. Tego typu niecodzienne barwy są idealne na imprezy, bale przebierańców – możemy mieć pewność, że z takimi niekonwencjonalnymi oczami trudno będzie komukolwiek rozpoznać naszą tożsamość.

Co za dużo, to niezdrowo?

Zapewne każdy, kto rozważa zakup soczewek zastanawia się: czy kolorowe szkła są zdrowe i ich częste używanie nie zagraża wzrokowi? Takie obawy są w pewien sposób uzasadnione, bo to właśnie oczy są jednymi z najbardziej wrażliwych narządów ludzkiego ciała. Szkła kontaktowe: zarówno bezbarwne jak i kolorowe są całkowicie bezpieczne dla naszych oczu. Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanych w optyce, kolorowe soczewki nie tylko nie zagrażają oczom, ale zapewniają im dodatkową ochronę w postaci osłony rogówki przed ewentualnymi niebezpieczeństwami. Dodatkowo, takie szkła doskonale przepuszczają tlen, dzięki czemu oczy nie są przemęczone. Oczywiście do soczewek konieczny jest specjalny płyn i opakowanie do przechowywania – soczewki kolorowe pielęgnować powinniśmy tak samo jak te bezbarwne.

Orzesze, ul. Rybnicka 4
500 412 569
emoptyk@interia.pl
www.em-optyk.pl
facebook/EM-Optyk

Paweł Mazur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *