Co Twoje okulary mówią o Tobie?

Twoje okulary wiele mówią o Twojej osobowości. Osobowość to elementy naszej psychiki i zachowania, poprzez które każda osoba odróżnia się od innych. To po prostu sposób wyrażania siebie. Można to zrobić na różne sposoby, takie jak strój, fryzura, czy pewne maniery. Dobrze dobrane okulary wpływają na wyższą samoocenę, dodają szyku, uroku i elegancji. Noszenie okularów może ostatecznie zmienić sposób, w jaki osoba jest postrzegana.

Twoja twarz jest pierwszą rzeczą, jaką widzi drugi człowiek; w ten sposób styl okularów może decydować o tym, jakie zrobisz wrażenie. Każdy aspekt naszego wyglądu wysyła wiadomość do otaczających nas osób. Od rozmiaru i kształtu, po kolor i materiał, Twoje okulary wysyłają jasny komunikat. Upewnij się, że przekazujesz to co zamierzasz powiedzieć o sobie.

Okulary, a kształt twarzy

Oprócz wyboru oprawek należy oczywiście dobrać odpowiednie szkła, jednak tym zajmuje się okulista, optometrysta. Koniecznie skonsultuj się ze specjalistą zanim zamówisz szkła. Okulary warto dobierać nie tylko do swojego stylu i preferencji, ale także do kształtu twarzy. Niektóre okulary pasują idealnie osobom z okrągłą buzią, a inne posiadaczom kwadratowej twarzy. Oto nasze wskazówki:

  • Twarz okrągła – doskonale sprawdzą się okulary typu kocie oczy oraz wszystkie kanciaste modele.
  • Twarz trójkątna – pasować będą okulary okrągłe oraz kocie oczy.
  • Twarz kwadratowa – świetnym wyborem będą okulary okrągłe, owalne i bezramkowe typu „patent”.
  • Twarz owalna – sprawdzą się praktycznie wszystkie typy okularów.

Rodzaje okularów podzielone według rodzaju i kształtu

Kształtów okularów na rynku jest mnóstwo. Najbardziej popularne i charakterystyczne kształty oprawek to:

  • Okulary okrągłe – to doskonały wybór dla osób o kwadratowej twarzy, gdyż łagodzą rysy i dodają buzi opływowych kształtów. Kiedyś niemodne, dziś wróciły do najmodniejszych trendów. To doskonały wybór dla miłośników oryginalnego stylu.
  • Okulary prostokątne – to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych kształtów; doskonale sprawdzą się dla osób, które nie lubią wyróżniać się z tłumu, chyba że wybierzemy je w ciekawym kolorze.
  • Okulary typu kocie oko – to model oprawek, który jest wyjątkowo kobiecy, odważny i modny, jest też nieco uwodzicielski. Doskonale sprawdzi się u osób o okrągłej i trójkątnej twarzy.
  • Okulary typu aviator, inaczej zwane pilotami – to okulary z cienką, metalową ramą o charakterystycznym kształcie. Ten styl oprawek jest w stylu retro i od dziesięcioleci jest podstawą ludzi odważnych; mając pilotki możesz poczuć się bardziej pewny(-na) siebie.
  • Okulary typu Clubmaster – ten styl okularów ma grubą linię brwi, jest stylem bardzo wyrafinowanym i inspirowany stylem vintage, zaktualizowanym o współczesne modne detale.

Jaki kolor okularów?

Gdy już wiemy jaki kształt okularów powinniśmy wybrać, nadszedł czas na szaleństwo kolorystyczne. To co wybierzemy zależy od naszych upodobań i efektu jaki chcemy osiągnąć. Możemy postawić na klasykę i elegancję lub pozwolić sobie na oryginalne i wyraziste wzory, które pomogą nam wyróżnić się z tłumu. Niezależnie jaki kolor wybierzemy, prawidłowo dobrane okulary sprawią, że będziemy wyglądać atrakcyjnie.

Marki dostępne w salonie

Znajdź właściwe okulary dla siebie w naszym salonie Optyk Sigma w Tychach, np. oprawy William Morris brytyjskiego projektanta, czy Etnia Barcelona hiszpańskiego producenta, który postawił na mocny kolor, po takie marki jak Guess, Tous, Carrera, Eva Minge, które charakteryzują się elegancją i ekstrawagancją, oraz polskie marki hand made takie jak Pillow, czy Jai Kudo oraz wiele innych znanych i mniej znanych marek.

Badanie gratis

Do wykonanych okularów badanie gratis! Jesteśmy na Booksy – możesz zapisać się na badanie online lub przyjść osobiście.

Tychy, ul. Grota Roweckiego 64
Tel. 572 062 262
https://optyk-sigma.pl/
fb/optyksigma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *