Weekendowy wyjazd- jak go sprawnie zorganizować?

Wyjazd na krótkie wakacje wcale nie musi być nudny i nużący. Jeżeli odpowiednio zaplanujemy naszą wycieczkę możemy odkryć wiele ciekawych i niecodziennych miejsc położonych bardzo blisko naszego domu. Jak zaplanować taki krótki wyjazd, szczególnie gdy chcemy jechać z dziećmi? O czym pamiętać przed wyruszeniem w drogę?

https://www.facebook.com/BPEwaTour

Wyjazd na weekend – dobrze spakuj bagaż

Krótki, miniaturowy urlop przez weekend to bardzo dobry sposób na szybkie odzyskanie sił po pracy, ale też i na poznanie ciekawych miejsc w naszej najbliższej okolicy. Siłą rzeczy jesteśmy bowiem ograniczeni do pewnego obszaru lub do podróży samolotem, jeżeli bardzo chcemy pojechać gdzieś dalej. Taki wyjazd może być świetną okazją do odkrywania atrakcji w pobliżu domu lub do szybkiego odwiedzenia dalej położonego miejsca z założeniem, że kiedyś wrócimy tam na dłużej. Niezależnie jednak od trasy naszej podróży powinniśmy zadbać o dobre spakowanie bagażu, szczególnie gdy jedziemy z dziećmi – podstawowe leki, dodatkowe ubrania i wygodne buty to absolutna podstawa.

Krótki weekendowy urlop – wybierz ciekawe miejsce

Często nie jesteśmy świadomi tego, jak wiele interesujących miejsc znajduje się bardzo blisko nas. Dlatego dobrym pomysłem jest, aby wyjazdy weekendowe przeznaczyć na zwiedzanie Polski, a te dłuższe wakacje zostawić sobie na urlop za granicą, gdzie już sam dojazd kosztuje nas w końcu więcej czasu. Wiele hoteli oferujących swoje usługi lokalnie jest naprawdę nietypowych i możemy z łatwością nie tylko sami ulec ich urokowi, ale również zainteresować nasze pociechy. Przykładem takiego hotelu może być obiekt mieszczący się na zamku, dzięki czemu możemy doświadczyć nietypowych warunków do nocowania, jak i wielu ciekawych „dworskich” atrakcji.

Wyjazd na krótkie wakacje – zarezerwuj nocleg z wyprzedzeniem

Jeżeli chcemy jechać na urlop spontanicznie, może się to okazać dość problematyczne. Lepszą opcją jest zadbanie o minimum na miejscu, jak nocleg czy rozeznanie, gdzie można i warto iść na obiad. Dzięki temu unikniemy ryzyka przyjechania do wymarzonego miejsca i odkrycia, że nie mamy się gdzie zatrzymać – dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy jedziemy z dziećmi, ponieważ większe pokoje są zwykle bardziej pożądane w okresie weekendowym.

Biuro Podróży Ewa-Tour
Tychy, ul. Wyszyńskiego 27
Tel. 32 227 28 93
www.ewa-tour.pl

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *